«Ապագան քոնն է» կազմակերպության անդամները խորհրդարանում
Դեկտեմբերի 8-ին  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը եւ փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեցին «Ապագան քոնն է» բարեգործական, սոցիալական, հասարակական կազմակերպության անդամների հետ: Կազմակերպության նախագահ Նարինե Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ «Իրավական խճանկար» անունը կրող ծրագրի իրականացմանն օժանդակել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակը: Հանդիպմանը ներկա էր գրասենյակի ներկայացուցիչ Իննա Երանոսյանը:
Ինչպես իր խոսքում նշեց Նարինե Սարգսյանը, իր ղեկավարած կազմակերպությունը գործում է 2003 թվականից եւ  նպատակ ունի դաստիարակել երկրի համար պիտանի քաղաքացիներ, նպաստել նրանց իրավագիտակցության բարձրացմանը: Նա տեղեկացրեց, որ հանդիպմանը ներկա են Երեւանի եւ մարզերի   դպրոցների բարձր դասարանցիները:
Ողջունելով պատանիներին խորհրդարանում, հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը կարեւորեց կազմակերպության նպատակները, նշեց, որ անհրաժեշտ է ոչ միայն իմանալ իրավունքները, այլեւ հիշել  պարտականությունները, չմոռանալ հոգեւորի, ընթերցանության, մշակութային կյանքի եւ այլ բարձր արժեքների մասին:
Պարոն Աշոտյանը  ներկայացրեց հանձնաժողովի կազմը, գործունեության ոլորտները, ապա նա եւ տիկին Զոհրաբյանը պատասխանեցին պատանիներին հուզող  բազմաբնույթ հարցերին:

Члены организации “Будущее – за тобой” в парламенте
8 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Ашотян и зампредседателя Н.Зограбян встретились с членами социально-благотворительной общественной организации “Будущее – за тобой”. Председатель организации Н.Саргсян проинформировала, что реализации программы “Правовая мозаика” содействовал Ереванский офис  ОБСЕ. На встрече присутствовала представитель офиса И.Ераносян.
По Н.Саргсян, возглавляемая ею организация существует с 2003 г.   и нацелена на воспитание полезных  для страны граждан, повышение их правосознания. Она сообщила, что   во встрече участвуют старшеклассники школ Еревана и областей.
Приветствуя молодежь в парламенте, председатель комиссии А.Ашотян подчеркнул важность целей организации, отметил, что надо не только знать права, но и помнить обязанности, не забывать о духовном – чтении, культурной жизни и других высоких ценностях.
Г-н Ашотян представил состав комиссии, сферы деятельности, затем он и Н.Зограбян ответили на волнующие молодежь многочисленные вопросы.