«Ապագան քոնն է» կազմակերպության անդամները խորհրդարանում
Դեկտեմբերի 8-ին  ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը եւ փոխնախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեցին «Ապագան քոնն է» բարեգործական, սոցիալական, հասարակական կազմակերպության անդամների հետ: Կազմակերպության նախագահ Նարինե Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ «Իրավական խճանկար» անունը կրող ծրագրի իրականացմանն օժանդակել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակը: Հանդիպմանը ներկա էր գրասենյակի ներկայացուցիչ Իննա Երանոսյանը:
Ինչպես իր խոսքում նշեց Նարինե Սարգսյանը, իր ղեկավարած կազմակերպությունը գործում է 2003 թվականից եւ  նպատակ ունի դաստիարակել երկրի համար պիտանի քաղաքացիներ, նպաստել նրանց իրավագիտակցության բարձրացմանը: Նա տեղեկացրեց, որ հանդիպմանը ներկա են Երեւանի եւ մարզերի   դպրոցների բարձր դասարանցիները:
Ողջունելով պատանիներին խորհրդարանում, հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը կարեւորեց կազմակերպության նպատակները, նշեց, որ անհրաժեշտ է ոչ միայն իմանալ իրավունքները, այլեւ հիշել  պարտականությունները, չմոռանալ հոգեւորի, ընթերցանության, մշակութային կյանքի եւ այլ բարձր արժեքների մասին:
Պարոն Աշոտյանը  ներկայացրեց հանձնաժողովի կազմը, գործունեության ոլորտները, ապա նա եւ տիկին Զոհրաբյանը պատասխանեցին պատանիներին հուզող  բազմաբնույթ հարցերին:

Members of the Organization “The Future is Yours ” in the Parliament
On December 8, Mr. Armen Ashotyan, Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly and Ms. Naira Zohrabyan, Deputy Chair of the Committee met with the members of social - charitable public organization “The Future is Yours.” Ms. Narine Sargsyan, President of the organization said that the Yerevan office of OSCE promoted the realization of the program “the Legal Mosaic”. Ms. Ina Yeranosyan, representative of the office, participated in the meeting.
As Ms. Narine Sargsyan said in her speech, the organization headed by herself, has existed since 2003 and aims to educate citizens, useful to the country, to promote the increase of their sense of justice. She said that the students of high schools of Yerevan and marzes participated in the meeting.
Welcoming the youth in the parliament, Mr. Armen Ashotyan, Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly, highlighted the importance of the purposes of the organization, said that it was necessary not only to know the rights, but also to remember the duties, not to forget about spiritual, reading, cultural life and about other high values.
Mr. Ashotyan presented the structure of the committee; the field of the activity, then he and Ms. Narine Zohrabyan answered numerous questions, exciting the youth.