Հունգարիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի եվրոպական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մաթիաս Յորշի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան
Մայիսի 21-ին  երկօրյա այցով Հայաստան կժամանի Հունգարիայի Հանրապետության Ազգային  ժողովի Եվրոպական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մաթիաս Յորշիի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են  նույն  հանձնաժողովի նախագահի տեղակալներ Լասլո Կոսին եւ Մաթիաս Ֆիրթլին:
Այցի ընթացքում  Հունգարիայի  Ազգային  ժողովի պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա  ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ՀՀ ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ավետ Ադոնցի, Հայաստան-Հունգարիա  բարեկամության պատգամավորական խմբի,  ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի եւ  ՀՀ Նախագահի օգնական Գեւորգ Կոստանյանի հետ:
Հունգարիայի խորհրդարանական պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդ` հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր եւ թանգարան:

Визит в Армению делегации, возглавляемой председателем Комиссии по европейским вопросам Национального Собрания Венгерской Республики Матиасом Йорши
21 мая с двухдневным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая председателем Комиссии по европейским вопросам Национального Собрания Венгерской Республики Матиасом Йорши, в составе которой заместители председателя той же комиссии Ласло Коси и Матиас Фиртли.
В ходе визита делегация НС Венгрии  встретится с Председателем НС РА О.Абраамяном, председателем Постоянной комиссии НС по вопросам евроинтеграции А.Адонцем, депутатской группой дружбы Армения-Венгрия, министром иностранных дел  РА Э.Налбандяном и помощником Президента РА Г.Костаняном.
Члены парламентской делегации Венгрии посетят Цицернакаберд – мемориал жертв Геноцида армян и музей.