Հովիկ Աբրահամյան. «Ազգային ժողովը պատրաստ է նպաստել Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցությանը»
Սեպտեմբերի 8-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Արիստոմեն Վարուդակիսին:
Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց ՀԲ հետ Հայաստանի իշխանությունների համագործակցությունը եւ հայտնեց դրան նպաստելու Ազգային ժողովի պատրաստակամությունը: Այդ համատեքստում նա կարեւորեց ՀՀ Սահմանադրությամբ խորհրդարանին վերապահված վերահսկողական գործառույթների իրականացումը, մասնավորապես, Հայաստանին հատկացված դրամավարկային միջոցները երկրի տնտեսության համար լավագույնս օգտագործելու առումով:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամը եւ դրա ազդեցությունը Հայաստանի տնտեսության վրա: Զրույցի ընթացքում նրանք նաեւ անդրադարձան ՀԲ օժանդակությամբ ՀՀ ԱԺ մասնագիտական եւ տեխնիկական կարողությունների զարգացման բնագավառում հնարավոր համագործակցության հեռանկարներին:

Hovik Abrahamyan: “National Assembly is Ready to Promote the Cooperation with the World Bank”
On September 8 President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received Head of the Armenian office of the World Bank (WB) Mr. Aristomene Varoudakis.
Greeting the guest the President of the National Assembly highly assessed the cooperation of the Armenian authorities with the WB and expressed readiness of the National Assembly to promote it. In that context he highlighted the implementation of control functions set out by the Constitution of the Republic of Armenia to the parliament, in particular, in respect of using the financial-credit means allocated to Armenia in the best way possible.
During the meeting the interlocutors discussed the world financial-economic crisis and its influence on Armenia’s economy. During the talk they also touched upon the perspectives of possible cooperation in the sphere of the development of specialized and technical capacities of the National Assembly of the Republic of Armenia by the assistance of the World Bank.