Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանի   նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին  չորրորդ գումարման ԱԺ վեցերորդ  նստաշրջանի օրակարգի եւ 2009թ. սեպտեմբերի 15-17-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Չորրորդ գումարման ԱԺ  վեցերորդ  նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 113  հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 82 հարց, միջազգային 12 պայմանագիր:
Չորրորդ  գումարման ԱԺ վեցերորդ   նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 15-17-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգերի նախագծերը կհաստատվեն սեպտեմբերի 15 -ի ԱԺ նիստում:

11 сентября под председательством заместителя Председателя НС РА А.Петросян в НС состоялось рабочее совещание.
В ходе совещания обсуждались  проекты  повестки дня шестой сессии НС четвертого созыва и повесток дня  четырехдневных  заседаний НС 15-17 сентября 2009 г.
В  повестку дня шестой сессии НС четвертого созыва включено 113 вопросов.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 82 вопроса,   12 международных договоров.
Проекты повесток дня  шестой сессии НС четвертого созыва  и предстоящих четырехдневных заседаний 15-17 сентября будут утверждены на заседании НС 15 сентября.