Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամության պատգամավորական խումբը հանդիպեց Ֆրանսիայի Առնուվիլ-լե-Գոնեսի քաղաքապետ Միշել Օմասի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցում  էին բարեկամության խմբի ղեկավար Արա Բաբլոյանը, խմբի  անդամներ  Գալուստ Սահակյանը եւ Զարուհի Փոստանջյանը:
Պարոն Բաբլոյանը խոսեց  երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության ու համագործակցության մասին, երախտագիտությամբ նշեց, որ Ֆրանսիան մշտապես աջակցել եւ ձեռք է մեկնել  Հայաստանին  դժվար պահերին:
Ֆրանսիայի Առնուվիլ-լե-Գոնեսի քաղաքապետ Միշել Օմասը բարձր գնահատեց ֆրանսահայ համայնքի դերակատարումը երկրի քաղաքական, տնտեսական եւ մշակութային կյանքում: Նա տեղեկացրեց, որ իրենց քաղաքում գործում են հայկական եկեղեցիներ, իսկ 2 տարի առաջ Հրանտ Դինքի անունով  բացվել է հայ-ֆրանսիական դպրոց:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը, հայ-թուրքական հարաբերություններին, Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորմանն  առնչվող   հարցեր:

22 сентября депутатская группа дружбы НС Армения – Франция встретилась с делегацией, возглавляемой мэром французского города Арнувиль-ле-Гонес Мишелем Омасом. Во встрече участвовали руководитель группы дружбы А.Баблоян, члены группы Г.Саакян и З.Постанджян.
Г-н Баблоян говорил о вековой дружбе двух народов, с признательностью отметил, что в трудные минуты Франция всегда протягивала руку помощи Армении.
Мэр французского города Арнувиль-ле-Гонес Мишель Омас высоко оценил роль армянской общины Франции в политической, экономической и культурной жизни страны. Он сообщил, что в их городе действуют армянские церкви, а два года назад открыта армяно-французская школа имени Гранта Динка.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся развития двусторонних связей, армяно-турецких отношений, урегулирования Карабахской проблемы.