Սեպտեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության տնօրեն Ջատինդեր Չիմային: Հանդիպման առանցքում USAID/ARMENIA ընդհատված ծրագրի վերսկսման, աշխատանքների կազմակերպման ընթացքի, ոլորտների ընտրությանն առնչվող հարցերն էին:
ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը, փոխանցելով ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ողջույնները, փաստեց, որ ԱԺ նախագահը կարեւորում է USAID/ARMENIA ծրագրի շարունակականությունը եւ համագործակցությունը: Տիկին Պետրոսյանը ներկայացրեց իր մոտեցումները աշխատանքների կազմակերպման եւ համագործակցության հետագա հարցերի շուրջ:
Կողմերը քննարկեցին ծրագրի շրջանակներում ԱԺ մասնագիտական եւ տեխնիկական վերազինմանն առնչվող կոնկրետ հարցեր: Երկուստեք կարեւորվեց հուշագրի ստորագրման անհրաժեշտությունը, ինչը կհստակեցնի համագործակցության շրջանակը եւ արդյունքները:

29 сентября заместитель Председателя НС А.Петросян приняла директора USAID Джатиндера Чиму.  В центре вимания встречи были вопросы, касающиеся возобновления программы USAID /Armenia ,  хода организации работ, выбора сфер деятельности.
Вице-спикер НС А.Петросян, передав приветствия Председателя НС О.Абраамяна, констатировала, что спикер парламента придает важность преемственности программы USAID /Armenia и сотрудничеству. Г-жа Петросян представила свои подходы к организации работ и  вопросам дальнейшего взаимодействия.
Стороны обсудили в рамках программы конкретные вопросы профессионального и технического переоснащения НС. Обоюдно  была подчеркнута необходимость подписания меморандума, что позволит уточнить рамки сотрудничества и его результаты.