Ազգային ժողովի այգում տեղի կունենա հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի բացման արարողությունը
Հոկտեմբերի 27-ին ժամը 11.20-ին Ազգային ժողովի այգում տեղի կունենա 1999 թ հոկտեմբերի 27-ին Հայաստանի Ազգային ժողովում ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչներ,  ՀՀ Ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի,  ՀՀ Ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի բացման արարողությունը:

Opening Ceremony of Memorial to Victims of Crime on October 27 Takes Place in the Park of the National Assembly
On October 27, at 11.20 am, the opening ceremony of the memorial will be held, in the park of the National Assembly, to perpetuate the memory of the state and political figures, fallen victims to the crime in the National Assembly of the Republic of Armenia on October 27. 1999, National Hero of the Republic of Armenia, Karen Demirchyan, the National Hero of the Republic of Armenia Vazgen Sargsyan, Yuri Bakhshyan, Ruben Miroyan, Michael Kotanyan, Armenak Armenakyan, Henrik Abrahamyan and Leonard Petrosyan.