ՀՀ Ազգային ժողովի` որպես բարձրագույն ներկայացուցչական եւ օրենսդիր մարմնի գործունեության հրապարակայնության, ինչպես նաեւ ԱԺ նստավայրի, որպես Երեւան քաղաքի պատմության եւ մշակույթի անշարժ հուշարձանի ճանաչողական նպատակով հանրության  հասանելիությունն ապահովելու  նպատակով,  2009թ. հունիսի 29-ին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ հաստատվել է ՀՀ ԱԺ նստավայր ճանաչողական այցերի կազմակերպման կարգը :
Այս համատեքստում սիրով տեղեկացնում ենք, որ վերոնշյալ կարգադրությանը համապատասխան արդեն իսկ կազմակերպվել են բազմաթիվ ճանաչողական այցեր: Այսուհետ եւս` հավատարիմ մնալով բաց եւ հրապարակային աշխատելու իր դիրքորոշմանը, Ազգային ժողովը իր պատրաստակամությունն է հայտնում ապահովելու ԱԺ նստավայր ճանաչողական այցերի կազմակերպումը , ինչպես նաեւ  մուտքը  այն անձանց համար, ովքեր ցանկություն կհայտնեն այցելել 1999թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթող:
Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց հարկային փաթեթը
Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 28-ի նիստում քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրակարգային բոլոր նախագծերը` անցավ մի շարք միջազգային պայմանագրերի քննարկմանը:2008 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Բրյուսելում ստորագրված` «Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական համայնքի միջեւ օդային հաղորդակցությունների որ...
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հարավային Կովկասի հարցերով Եվրոպական միության ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբիին:Հանդիպման առանցքում  առանց նախապայմանների հայ-թուրքական հարաբերությունները կանոնակարգելու գործընթացն էր: Պրն Աբրահամյանը վերահաստատեց հայկական կողմի ...
Հոկտեմբերի 28-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Բրիտանական խորհրդի Հարավարեւելյան տարածաշրջանի տնօրեն Մայքլ Բերդին:Ողջունելով հյուրին` խորհրդարանի նախագահն ընդգծեց, որ ՀՀ ԱԺ-ը պատրաստ է սերտորեն համագործակցել Բրիտանական խորհրդի հետ: Նա մասնավորապես կարեւորեց Հայաստանի քաղաքական կյ...

In order to publicize the activity of the National Assembly of the Republic of Armenia as a higher authoritative  and executive body, as well as residence of the National Assembly, for cognitive reasons as history of the city of Yerevan and immovable monument of culture and for providing the public access by the order of the NA Speaker Mr. Hovik Abrahamyan on June 29, 2009 the procedure of organizing cognitive visits to the residence of the National Assembly of the Republic of Armenia was established.
In this context we gladly inform you that according to the above mentioned order many cognitive visits have already been organized. From now on, adhering to its attitude of working open and public, the National Assembly expresses its willingness to provide the organization of cognitive visits to the residence of the National Assembly, as well as entrance of those persons, who will express desire to visit the memorial perpetuating the memory of the victims of October 27, 1999 crime.
On October 28, RA President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received Mr. Peter Semneby, EU Special Representative for the South Caucasus.The sides focused on normalization of the Armenian-Turkish relations without preconditions during the meeting.Mr. Abrahamyan reaffirmed the position ...
On October 28, President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received Mr. Michael Bird, Regional Director of the Southeast British Council.Greeting the guest, the president of the parliament stressed that RA NA is ready to cooperate closely with the British Council. He particularly highlig...