Նոյեմբերի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Անկախ պետությունների համագործակցության Միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) խորհրդի գլխավոր քարտուղար Միխայիլ Կրոտովին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին ԱՊՀ ՄԽՎ գործունեությանն առնչվող հարցերը: ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի գլխավոր քարտուղարը պարոն Աբրահամյանին ներկայացրեց ս.թ. դեկտեմբերի 2-3-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ ՄԽՎ 33-րդ լիագամուր նիստի եւ դրան զուգընթաց կազմակերպվող միջոցառումների շուրջ իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքները: Զրույցի ընթացքում կողմերը նաեւ արծարծեցին ԱՊՀ ՄԽՎ կողմից կազմակերպվող ընտրությունների դիտարկումներին առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանը նաեւ մասնակցեց ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը:

On November 16 President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received General Secretary of the Council of the Inter-Parliamentary Assembly of the Commonwealth of Independent States (IPA CIS) Mr. Mikhail Krotov.
During the meeting the interlocutors discussed the issues concerning the activity of IPA CIS. General Secretary of the IPA CIS Council presented Mr. Abrahamyan the preparatory works being implemented on the upcoming IPA CIS 33rd plenary session in Saint Petersburg on December 2-3 and the events being organized in parallel with it. During the talk the sides also touched upon the  election observations being organized by IPA CIS.
Deputy Secretary General of the IPA CIS Council, RA NA representative in IPA CIS Mr. Hayk Chilingaryan also attended the meeting.