Նոյեմբերի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Անկախ պետությունների համագործակցության Միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) խորհրդի գլխավոր քարտուղար Միխայիլ Կրոտովին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին ԱՊՀ ՄԽՎ գործունեությանն առնչվող հարցերը: ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի գլխավոր քարտուղարը պարոն Աբրահամյանին ներկայացրեց ս.թ. դեկտեմբերի 2-3-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԱՊՀ ՄԽՎ 33-րդ լիագամուր նիստի եւ դրան զուգընթաց կազմակերպվող միջոցառումների շուրջ իրականացվող նախապատրաստական աշխատանքները: Զրույցի ընթացքում կողմերը նաեւ արծարծեցին ԱՊՀ ՄԽՎ կողմից կազմակերպվող ընտրությունների դիտարկումներին առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանը նաեւ մասնակցեց ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը:

Председатель НС РА принял Генерального секретаря МПА СНГ
16 ноября  Председатель  НС Овик Абраамян принял  Генерального секретаря Совета Межпарламентской ассамблеи СНГ  Михаила Кротова.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся  деятельности МПА СНГ. Генеральный секретарь Совета МПА СНГ представил г-ну Абраамяну подготовительные работы к предстоящему в Санкт-Петербурге 2-3 декабря с.г. 33-му пленарному заседанию МПА СНГ   и к организуемым параллельно с ним мероприятиям.
Во встрече участвовал также заместитель Генеральный секретарь Совета МПА СНГ, представитель НС РА в МПА СНГ Айк Чилингарян.