Մարտի 12-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր  ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ  մարտի 15-18-ի  ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգերի  որոշման նախագիծը: ԱԺ յոթերորդ  նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 5 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 70 հարց, միջազգային 22 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը  եւ մարտի 15-18-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն մարտի 15-ի ԱԺ նիստում:

12 марта   состоялось рабочее совещание НС под председательством  вице-спикера парламента Аревик Петросян.
В ходе совещания обсуждались  проекты  решения о внесении дополнений в повестки дня седьмой сессии НС четвертого созыва и четырехдневных  заседаний НС 15–18 марта 2010 г. В  раздел дополнений повестки дня седьмой сессии НС вошли 5 вопросов.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 70 вопросов,   22 международных договора.
Проект  решения о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС четвертого созыва и проект повестки дня  четырехдневных заседаний НС 15–18 марта будут утверждены на заседании НС 15 марта.