«ԱԺ բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նշվեցին Լեոնիդ Ենգիբարյանի 75-ամյա հոբելյանը եւ Թատրոնի միջազգային օրը
Մարտի 27-ին, ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում, խորհրդարանի այգում Երեւանի մնջախաղի պետական թատրոնի ու Երեւանի կրկեսի դերասանների մասնակցությամբ նշվեց Լեոնիդ Ենգիբարյանի 75-ամյա հոբելյանը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը բազմիցս նշել է, որ մշակույթը մարդկային կապիտալի կարեւոր բաղադրիչն է, եւ  Ազգային ժողովի այգին պետք է  դարձնել մի վայր, ուր կենդանի են պահվում հայոց միտքը, խոսքն ու արվեստը:
Միջոցառումը, որին ներկա էր  նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ազդարարեց Ազգային ժողովի այս տարվա բացօթյա միջոցառումների մեկնարկը: Ենգիբարյանի նրբաճաշակ էտյուդներով, կրկեսային գունեղ համարներով, քայլող հսկաներով եւ կենդանացող քանդակներով էլ նշվեց Թատրոնի միջազգային օրը:

В рамках “Открытых дверей НС” отмечены 75-летие Л.Енгибарова и Международный день театра
27 марта в рамках “Открытых дверей НС” при участии артистов Ереванского театра пантомимы и Ереванского госцирка в парламентском парке были отмечены 75-летний юбилей Л.Енгибарова и    Международный день театра. Председатель НС РА О.Абраамян неоднократно говорил, что культура – важнейший компонент человеческого капитала, и парк Национального Собрания следует превратить в место, где пульсируют армянская мысль, слово и искусство.
Мероприятием, на котором присутствовал также спикер парламента О.Абраамян, положено начало намеченным в НС в этом году мероприятиям на открытом воздухе. А Международный день театра был отмечен тонкими этюдами Енгибарова, яркими цирковыми номерами, клоунами на ходулях и оживающими скульптурами.