ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ՉԺՀ Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական Ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ ՈՒ Բանգոյին
Հայաստանի Հանրապետության  Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական Ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ ՈՒ  Բանգոյին:
Ուղերձում ասվում է. «Խորը կսկիծով տեղեկացանք Չինաստանի Ցինխայ գավառում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից Ձեզ եմ  հղում մեր խորին ցավակցությունն ու մխիթարական խոսքը` զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին: Վստահ եմ, որ Չինաստանի ժողովուրդը ուժ եւ հաստատակամություն կգտնի` վերականգնելու տարերային աղետի հասցրած վնասները եւ արագորեն վերացնելու դրա հետեւանքները»:

Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян направил соболезнования Председателю Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей КНР У Банго
Председатель НС РА Овик Абраамян направил соболезнования Председателю Постоянного Комитета Всекитайского Собрания Народных Представителей Китайской Народной Республики У Банго.
В послании говорится: “С душевной болью восприняли весть о катастрофическом землетрясении в китайской провинции Цинхай. От имени НС РА и своего лично выражаю Вам наши глубокие соболезнования и слова утешения семьям и близким погибших. Уверен, что народ Китая найдет в себе силы и решимость к восполнению нанесенного стихийным бедствием ущерба и скорейшей ликвидации   его последствий”.