Խորհրդարանի հարկի տակ Լոռու մարզի դպրոցականներն էին
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում շարունակվում են Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների բարձր դասարանցիների այցերը խորհրդարան: Ապրիլի 28-ին բաց դասն ունկնդրելու եւ օրենսդիր մարմնի աշխատանքներին ծանոթանալու համար Ազգային ժողովի դռները բացվել էին Լոռու մարզի տարբեր դպրոցների աշակերտների համար, ովքեր հանդիպեցին ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարը աշակերտներին ծանոթացրեց օրենսդիր մարմնի աշխատանքին, կառուցվածքին, Սահմանադրությամբ վերապահված լիազորություններին: Հովիկ Աբրահամյանն անդրադարձավ նաեւ հայ-թուրքական հարաբերություններին, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորմանը:
Աշակերտներն Ազգային ժողովի նախագահին ուղղեցին իրենց հարցերը, որոնք առնչվում էին ԱԺ նախագահի իրավասություններին եւ պարտականություններին, արտաքին քաղաքականությանը, ավագ դպրոցների հիմնախնդիրներին, դպրոցական դասագրքերին, օրենքների քննարկման ու ընդունման ընթացակարգին եւ այլն: Դպրոցականների հարցադրումները բազմաթիվ էին ու բազմաբնույթ, եւ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը խոստացավ նրանց առաջիկայում կառավարության համապատասխան ներկայացուցիչների հետ այցելել Լոռու մարզ, տեղում քննարկել խնդիրները եւ դրանց լուծմանն ընթացք տալ:

Schoolchildren of Lori Marz in the Parliament
The visits of the senior classes of the schools of Yerevan and marzes continue within the framework of the Open Doors programme of the National Assembly. On April 28 the doors of the National Assembly were opened for the schoolchildren of different schools of Lori marz to hear the open lesson and get familiarized with the works of the legislative body. Later they met with the Speaker of RA National Assembly Hovik Abrahamyan.
The Head of the Parliament introduced the schoolchildren with the work of the legislative body, structure and the authorities reserved by the Constitution. Hovik Abrahamyan also touched upon Armenian-Turkish relations, the settlement of the Nagorno Karabakh problem.
The schoolchildren directed their questions to the Speaker of the National Assembly, which related to the powers and duties of NA Speaker, foreign policy, the problems of the senior schools, school textbooks, the procedure of the debate and adoption of the laws and other questions. The schoolchildren’s questions were many and of various kinds, and the NA Speaker Hovik Abrahamyan promised them to visit Lori Marz with relevant representatives of Government in the future, discuss the problems on the spot and solve them.