Խորհրդարանի հարկի տակ Լոռու մարզի դպրոցականներն էին
Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում շարունակվում են Երեւանի եւ մարզերի դպրոցների բարձր դասարանցիների այցերը խորհրդարան: Ապրիլի 28-ին բաց դասն ունկնդրելու եւ օրենսդիր մարմնի աշխատանքներին ծանոթանալու համար Ազգային ժողովի դռները բացվել էին Լոռու մարզի տարբեր դպրոցների աշակերտների համար, ովքեր հանդիպեցին ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Խորհրդարանի ղեկավարը աշակերտներին ծանոթացրեց օրենսդիր մարմնի աշխատանքին, կառուցվածքին, Սահմանադրությամբ վերապահված լիազորություններին: Հովիկ Աբրահամյանն անդրադարձավ նաեւ հայ-թուրքական հարաբերություններին, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորմանը:
Աշակերտներն Ազգային ժողովի նախագահին ուղղեցին իրենց հարցերը, որոնք առնչվում էին ԱԺ նախագահի իրավասություններին եւ պարտականություններին, արտաքին քաղաքականությանը, ավագ դպրոցների հիմնախնդիրներին, դպրոցական դասագրքերին, օրենքների քննարկման ու ընդունման ընթացակարգին եւ այլն: Դպրոցականների հարցադրումները բազմաթիվ էին ու բազմաբնույթ, եւ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը խոստացավ նրանց առաջիկայում կառավարության համապատասխան ներկայացուցիչների հետ այցելել Լոռու մարզ, տեղում քննարկել խնդիրները եւ դրանց լուծմանն ընթացք տալ:

Под сводами парламента – школьники Лорийской области
В рамках программы “Открытые двери НС” продолжаются посещения парламента старшеклассниками школ Еревана и областей.  28 апреля для ознакомления с деятельностью законодательного органа открылись двери перед учащимися различных школ Лорийской области. Старшеклассники встретились с Председателем НС РА Овиком Абраамяном.
Глава парламента ознакомил школьников с функциями и структурой НС, а также с полномочиями, вверенными парламенту Конституцией. О.Абраамян обратился также к армяно-турецким отношениям, урегулированию Нагорно-Карабахской проблемы.
Школьники задали спикеру парламента множество вопросов, которые касались компетенции и обязанностей Председателя НС, внешней политики, проблем старшей школы, школьных учебников, процедуры обсуждения и принятия законов и т.д. Председатель НС О.Абраамян, ответив на разнообразные вопросы школьников, пообещал в скором времени вместе с соответствующими представителями правительства посетить Лорийскую область, на месте обсудить существующие проблемы и продвинуть их решение.