ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ` ծննդյան 56-րդ տարեդարձի առիթով, որտեղ ասվում է.
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 56-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Այս տարիները  Ձեր անձնական նվիրումի հսկայական պաշար են, որ ծառայել ու   ծառայելու են Հայաստանի Հանրապետությանն ու հայ ժողովրդին:
Վստահ եմ, որ առաջնորդի եւ մարդու Ձեր հատկանիշները` համբերատարությունը, աշխատասիրությունն ու հանդուրժողականությունը օրինակելի են լինելու յուրաքանչյուր պետական ու քաղաքական գործչի համար: Վստահ եմ նաեւ, որ Ձեր ղեկավարությամբ մեր պետությունը նոր բարձունքների է հասնելու, իսկ ժողովուրդը միասնականության նորանոր ձեռքբերումներ է ունենալու:
Պատրաստ եմ աջակցել Ձեր բոլոր ձեռնարկումներին` ուժերիս ներածին չափով:
Շնորհավորելով Ձեր ծննդյան տարեդարձը` մաղթում եմ քաջառողջություն, ուժ ու կորով, հաջողություն եւ երջանկություն` ի շահ հայ ժողովրդի եւ Հայաստանի Հանրապետության»:

Поздравления Председателя НС О.Абраамяна Президенту РА С.Саргсяну
Председатель НС Овик Абраамян направил поздравления Президенту РА Сержу Саргсяну в связи с 56-летием со дня рождения:
“Глубокоуважаемый г-н Президент!
Сердечно поздравляю Вас с 56-летием со дня рождения!
Эти годы таят в себе огромный запас Вашего личного верного служения Республике Армения и армянскому народу.
Уверен, что Ваши качества лидера и человека – терпеливость, трудолюбие и толерантность – станут примером для каждого государственного и политического деятеля.  Убежден также, что под Вашим руководством  наша страна добьется новых высот, а наш народ – еще большего единения.
Готов по мере своих сил содействовать всем Вашим инициативам.
Поздравляя Вас с днем рождения, желаю крепкого здоровья, сил и энергии, успехов и счастья – на благо армянского народа и Республики Армения”.