ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ` ծննդյան 56-րդ տարեդարձի առիթով, որտեղ ասվում է.
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան 56-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Այս տարիները  Ձեր անձնական նվիրումի հսկայական պաշար են, որ ծառայել ու   ծառայելու են Հայաստանի Հանրապետությանն ու հայ ժողովրդին:
Վստահ եմ, որ առաջնորդի եւ մարդու Ձեր հատկանիշները` համբերատարությունը, աշխատասիրությունն ու հանդուրժողականությունը օրինակելի են լինելու յուրաքանչյուր պետական ու քաղաքական գործչի համար: Վստահ եմ նաեւ, որ Ձեր ղեկավարությամբ մեր պետությունը նոր բարձունքների է հասնելու, իսկ ժողովուրդը միասնականության նորանոր ձեռքբերումներ է ունենալու:
Պատրաստ եմ աջակցել Ձեր բոլոր ձեռնարկումներին` ուժերիս ներածին չափով:
Շնորհավորելով Ձեր ծննդյան տարեդարձը` մաղթում եմ քաջառողջություն, ուժ ու կորով, հաջողություն եւ երջանկություն` ի շահ հայ ժողովրդի եւ Հայաստանի Հանրապետության»:

Congratulatory Message of RA NA Speaker Hovik Abrahamyan to RA President Serzh Sargsyan
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan congratulated RA President Serzh Sargsyan on the occasion of his 56th anniversary, which says:
I heartily congratulate you on the occasion of your 56th anniversary.
These years are considered as huge reserve of your personal devotion, which have served and will serve for the Republic of Armenia and Armenian people.
I am sure that your features of a leader and a man, patience, diligence and tolerance will be exemplary for every state and political figure. I am also sure that by your leadership our state will reach new heights, and the people will reach new achievements of unity.
I am ready to support your all undertakings as far as possible.
Congratulating your birthday I wish you good health, strength, success and happiness for the sake of the Armenian people and the Republic of Armenia.”