Հանդիպում «Բազե» երիտասարդական հավաքի հաղթողների հետ
Սեպտեմբերի 17-ին ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ  Սահակյանը եւ խմբակցության անդամ Կարեն Ավագյանը հանդիպեցին «Բազե» երիտասարդական հավաքի հաղթողներին:
Պարոն Սահակյանը բարձր գնահատեց երիտասարդական հավաքի կատարած աշխատանքը, կարեւորեց մասնակիցների հայրենասիրությունը, պայքարի եռանդն ու հետեւողականությունը: Նրա գնահատմամբ` «Բազեն» երիտասարդական ամենաակտիվ օղակներից է, որի անդամները նախընտրում են պայքարի ճանապարհը, ինչն էլ  կանխորոշում է նրանց ապագան. շատ հաճախ նրանք դառնում են հասարակությանն ուղղորդող հայրենասեր առաջնորդներ եւ որոշակի դեր կատարում պետության հետագա  ճակատագրի ու նրա զարգացման գործում: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը միշտ էլ ողջունել ու սատարել է երիտասարդական նման նախաձեռնությունները` շատ լավ գիտակցելով, որ հայրենասեր, ակտիվ ու նախաձեռնող երիտասարդներն են կանխորոշելու մեր երկրի ու հասարակության վաղվա օրը:
ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը գոհունակությամբ նկատեց, որ երիտասարդական հավաքի մասնակիցները դրսեւորեցին կազմակերպչական բարձր հատկանիշներ եւ պատասխանատվություն, ինչն էլ  նրանց հաջողության գրավականը դարձավ:
Երիտասարդ «Բազե»-ականները ներկայացրին 33 թիմերի մասնակցությամբ  հինգօրյա  պայքարի ընթացքում ստացած իրենց տպավորությունները` ընդգծելով, որ կարեւորը ոչ այնքան հաղթանակն էր, այլ թիմային զգացողությունը, նոր ընկերներ ձեռք բերելու եւ ընդհանուր գաղափարի շուրջը համախմբվելու բերկրանքը:

Встреча с победителями молодежного слета “Базе”
17 сентября лидер парламентской фракции РПА Г.Саакян и член фракции К.Авакян встретились с победителями молодежного слета “Базе” (“Сокол”).
Г-н Саакян высоко оценил работу, проделанную молодежным слетом, подчеркнул патриотизм, неуемную энергию и энтузиазм его участников. В его оценке, “Базе” – одно  из самых активных молодежных звеньев, члены которой  следуют путем борьбы, предопределяющим их будущее: зачастую они становятся патриотами-лидерами общества и играют определенную роль в дальнейшей судьбе и развитии государства. РПА всегда приветствовала и поддерживала подобные молодежные инициативы, прекрасно осознавая, что именно патриотичная, активная и инициативная молодежь предвосхищает завтрашний день нашей страны и нашего общества.
Депутат НС К.Авакян с удовлетворением отметил, что участники молодежного слета проявили высокие организаторские качества и ответственность, что и послужило залогом их успеха.