Հանդիպում «Բազե» երիտասարդական հավաքի հաղթողների հետ
Սեպտեմբերի 17-ին ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ  Սահակյանը եւ խմբակցության անդամ Կարեն Ավագյանը հանդիպեցին «Բազե» երիտասարդական հավաքի հաղթողներին:
Պարոն Սահակյանը բարձր գնահատեց երիտասարդական հավաքի կատարած աշխատանքը, կարեւորեց մասնակիցների հայրենասիրությունը, պայքարի եռանդն ու հետեւողականությունը: Նրա գնահատմամբ` «Բազեն» երիտասարդական ամենաակտիվ օղակներից է, որի անդամները նախընտրում են պայքարի ճանապարհը, ինչն էլ  կանխորոշում է նրանց ապագան. շատ հաճախ նրանք դառնում են հասարակությանն ուղղորդող հայրենասեր առաջնորդներ եւ որոշակի դեր կատարում պետության հետագա  ճակատագրի ու նրա զարգացման գործում: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը միշտ էլ ողջունել ու սատարել է երիտասարդական նման նախաձեռնությունները` շատ լավ գիտակցելով, որ հայրենասեր, ակտիվ ու նախաձեռնող երիտասարդներն են կանխորոշելու մեր երկրի ու հասարակության վաղվա օրը:
ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը գոհունակությամբ նկատեց, որ երիտասարդական հավաքի մասնակիցները դրսեւորեցին կազմակերպչական բարձր հատկանիշներ եւ պատասխանատվություն, ինչն էլ  նրանց հաջողության գրավականը դարձավ:
Երիտասարդ «Բազե»-ականները ներկայացրին 33 թիմերի մասնակցությամբ  հինգօրյա  պայքարի ընթացքում ստացած իրենց տպավորությունները` ընդգծելով, որ կարեւորը ոչ այնքան հաղթանակն էր, այլ թիմային զգացողությունը, նոր ընկերներ ձեռք բերելու եւ ընդհանուր գաղափարի շուրջը համախմբվելու բերկրանքը:

Meeting with the Winners of Baze Youth Gathering
On September 17 the head of the NA RPA faction Galust Sahakyan and the member of the faction Karen Avagyan met with the winners of Baze (Hawk) youth gathering.
Mr. Sahakyan highly assessed the work done by the youth gathering, emphasized the participants’ patriotism, the energy and consistency of struggle. According to his assessment, Baze is the most active youth circles, and their members prefer the path of struggle, which predetermines their future: very often they become patriotic leaders directing the society and play a certain role in the future fate of the state and its development. The Republican Party of Armenia always greeted and supported such youth initiatives, realizing very well that the patriot, active and initiating young people predetermine the future of our country and the society.
The NA deputy Karen Avagyan noted with satisfaction that the participants of the youth gathering showed organizational high features and responsibility, which became the pledge of success.
The young winners presented their impressions received during the five-year struggle with the participation of 33 teams, underlining that the important thing was not the victory, but also the sense of being together, the joy of making new friends and gathering around the common idea.