ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ
Ուսանողությունը երկրի հասարակական կյանքի ակտիվ մասն է եւ ունի մտավոր մեծ ներուժ: Ժամանակակից Հայաստան կառուցելու, ուժեղ երկիր ունենալու գործում ձեզ անփոխարինելի նորարարի դեր է վերապահված: Ձեզանից շատ բան է կախված, թե ինչպիսին կլինեն մեր երկրի տեղն ու դերը արագ փոփոխվող աշխարհում: Իսկ գիտակից երիտասարդություն ունեցող երկիրն ու ժողովուրդը վստահությամբ են նայում ապագային: Երիտասարդության առավելությունն այն է, որ նրա մեջ ավելի մեծ է ակտիվ լինելու, ինչ- որ բանի հասնելու ձգտումը, ինչը հասարակության` առաջ շարժվելու վկայությունն է, որովհետեւ յուրաքանչյուր նոր սերունդ առաջընթացի, նոր գաղափարների կրողն է, իսկ երկիրն առանց գաղափարների չի կարող զարգանալ: Հասկանալով, որ  երիտասարդությունն առաջ գնալու, հասարակությունը թարմացնելու  կարեւորագույն գործոն է, պետությունն իր այսօրվա հնարավորության սահմաններում քայլեր  է իրականացնում նրան առնչվող խնդիրների լուծման, աջակցության ուղղությամբ: Ազգային ժողովը շարունակելու է ամեն ինչ անել` ապահովելու անհրաժեշտ օրենսդրական դաշտ եւ իրավական բազա:
Համոզված եմ, որ համատեղ աշխատելու, խնդիրները միասին լուծելու ճանապարհին ուսանողությունը, որ այսօրվա երիտասարդության շարժիչ ուժն է, հնարավորություն կունենա իրագործել իր գաղափարները, գործնական ծրագրերի վերածել այն մտահղացումները, որ ունի:
Կրկին շնորհավորելով  Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ` մաղթում եմ հաջողություններ, նպատակների իրականացում, բարեկեցություն եւ լավատեսություն:

Поздравительное послание Председателя НС О.Абраамяна к Международному дню студентов
Студенчество – активная часть общественной жизни страны, обладающая огромным интеллектуальным потенциалом. Велика и незаменима ваша роль в обновлении и созидании современной Армении, укреплении страны. От  вас зависит многое – какими будут место и роль нашего государства в быстро меняющемся мире. А страна и народ, обладающие сознательной молодежью, уверенно смотрят в грядущее. Преимущество молодежи – в активном стремлении к достижению чего-то, что свидетельствует о продвижении общества вперед, потому что каждое новое поколение – олицетворение прогресса, новых идей, а страна без идей не может развиваться. Понимая, что молодежь – важнейший фактор продвижения вперед, обновления общества, государство в пределах своих сегодняшних возможностей реализует шаги к разрешению ее проблем. Национальное Собрание будет делать все возможное для обеспечения необходимого законодательного поля и правовой базы.
Убежден, что в совместной работе и разрешении   проблем студенчество, являющееся движущей силой сегодняшней молодежи, сможет претворить свои идеи и замыслы в деловых программах.
Вновь поздравляя в связи с Международным днем студентов, желаю успехов, достижения целей, благополучия и оптимизма.