«Ապագան քոնն է» բարեգործական սոցիալական հասարակական կազմակերպության անդամներն Ազգային ժողովում
Դեկտեմբերի  14-ին ԱԺ փոխնախագահ  Սամվել Նիկոյանը  եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հանդիպեցին «Ապագան քոնն է» բարեգործական սոցիալական հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Պարոն Դավթյանը` ողջունելով երիտասարդներին, կարեւորեց նրանց  այցը խորհրդարան, ներկայացրեց օրենսդիր մարմնի կառուցվածքը եւ օրենքների ընդունման կարգը:
Երիտասարդների հարցերը բազմաթիվ էին: Նրանք իրենց հարցերում անդրադարձան մի շարք օրենքների, հայ-թուրքական հարաբերություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացին,  Ցեղասպանության միջազգային ճանաչման խնդրին եւ այլն: Սամվել Նիկոյանը  եւ Արտակ Դավթյանը բոլոր հարցերին տվեցին սպառիչ պատասխաններ:
«Ապագան քոնն է» բարեգործական սոցիալական հասարակական կազմակերպության նախագահ Նարինե Սարգսյանը կարեւորեց նման հանդիպումները  եւ հույս հայտնեց, որ դրանք շարունակական կլինեն եւ հնարավորություն կտան երիտասարդներին մոտիկից ծանոթանալու խորհրդարանի աշխատանքներին:

Члены социально-благотворительной общественной организации “Будущее – за тобой” в НС
14 декабря вице-спикер НС С.Никоян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретились с членами социально-благотворительной общественной организации “Будущее – за тобой”.
Г-н Давтян, приветствуя визит молодежи в НС, представил им структуру законодательного органа и процедуру принятия законов.
С.Никоян и А.Давтян дали исчерпывающие ответы на многочисленные вопросы гостей, касавшиеся внутренней и внешней политики страны.
Председатель социально-благотворительной общественной организации “Будущее – за тобой” Н.Саргсян подчеркнула важность подобных встреч и выразила надежду на дальнейшее сотрудничество, что позволит молодежи  лучше ознакомиться с работами парламента.