«Ապագան քոնն է» բարեգործական սոցիալական հասարակական կազմակերպության անդամներն Ազգային ժողովում
Դեկտեմբերի  14-ին ԱԺ փոխնախագահ  Սամվել Նիկոյանը  եւ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը հանդիպեցին «Ապագան քոնն է» բարեգործական սոցիալական հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Պարոն Դավթյանը` ողջունելով երիտասարդներին, կարեւորեց նրանց  այցը խորհրդարան, ներկայացրեց օրենսդիր մարմնի կառուցվածքը եւ օրենքների ընդունման կարգը:
Երիտասարդների հարցերը բազմաթիվ էին: Նրանք իրենց հարցերում անդրադարձան մի շարք օրենքների, հայ-թուրքական հարաբերություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացին,  Ցեղասպանության միջազգային ճանաչման խնդրին եւ այլն: Սամվել Նիկոյանը  եւ Արտակ Դավթյանը բոլոր հարցերին տվեցին սպառիչ պատասխաններ:
«Ապագան քոնն է» բարեգործական սոցիալական հասարակական կազմակերպության նախագահ Նարինե Սարգսյանը կարեւորեց նման հանդիպումները  եւ հույս հայտնեց, որ դրանք շարունակական կլինեն եւ հնարավորություն կտան երիտասարդներին մոտիկից ծանոթանալու խորհրդարանի աշխատանքներին:

Members of the Charitable Social Public Organization The Future is Yours in the National Assembly
On December 14 the NA Vice Speaker Samvel Nikoyan and the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth Artak Davtyan met with the members of the Charitable Social Public Organization The Future is Yours.
Greeting the youth Mr Davtyan emphasized their visit to the parliament, introduced them the structure of the legislative body and the order of the adoption of laws.
The questions of the youth were numerous. In their questions they touched upon a number of laws, the Armenian-Turkish relations, the process of the NK conflict, the problem of the international recognition of the Genocide, etc. Samvel Nikoyan and Artak Davtyan gave exhaustive answers to all questions.
The Chairperson of the Charitable Social Public Organization The Future is Yours Narine Sargsyan emphasized such meetings and expressed hope that they would be continuous and would give opportunity the youth to closely get acquainted with the activities of the parliament.