ԱԺ նախագահը շնորհավորեց խորհրդարանի աշխատակազմին
Նոր Տարվա եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը դեկտեմբերի 29-ին ընդունելության էր հրավիրել ԱԺ պատգամավորներին եւ  աշխատակազմին:
Շնորհավորելով ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներին գալիք տոների կապակցությամբ` Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն հայտնեց գործընկերներին, ԱԺ աշխատակազմին համատեղ աշխատանքի համար` համոզմունք հայտնելով, որ 2010 թվականին  յուրաքանչյուրի եւ բոլորի միասնական ջանքերի շնորհիվ խորհրդարանական աշխատանքում արձանագրվեց դրական տեղաշարժ: Այս համատեքստում ԱԺ նախագահը համոզմունք հայտնեց, որ ԱԺ աշխատակազմը ունի ավելի մեծ ներուժ եւ հնարավորություն` գալիք տարում ԱԺ աշխատանքի արդյունավետությունը ավելի բարձրացնելու: «2011 թ. մեր բոլորի համար թող լինի հաջողության տարի, ամենակարեւորը` մեր սիրելի հայրենիքի համար թող լինի խաղաղության տարի, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի, Արցախի, Սփյուռքի մեր հայրենակիցների համար` նոր ձեռքբերումների տարի: Ուզում եմ բոլորիդ մաղթել հաջողություն, երջանկություն, բարեկեցություն: Ես` որպես ԱԺ նախագահ, եւ ԱԺ-ն` որպես օրենսդիր բարձրագույն մարմին, ամեն ինչ պետք է անենք, որ Ազգային ժողովում ընդունված օրենքները նպաստեն մեր պետության, մեր ժողովրդի շահերին: Շնորհավորելով բոլորիդ` ցանկանում եմ, որ 2011 թվականին բոլորիդ իղձերը իրականանան»,- ասաց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:

NA Speaker Congratulates the Staff of the Parliament
On December 29 RA NA Speaker Hovik Abrahamyan made a reception with the NA deputies and staff members on the occasion of the New Year and Christmas.
Congratulating the representatives of the NA Staff on the coming holidays Hovik Abrahamyan thanked the colleagues, the NA Staff for their joint work, expressing conviction that in 2010 due to everybody’s united efforts a positive move was registered in the parliamentary work. In this context the NA Speaker expressed conviction that the NA Staff had bigger potential and opportunity for more raising the efficiency of the NA activities. “Let the year 2011 be a year of success for everybody, and the most important thing is let it be a year of peace for our beloved Motherland, a year of new achievements for the people of the Republic of Armenia, our compatriots of Artsakh and Diaspora. I wish everybody success, happiness, welfare. I, as NA Speaker and the NA as legislative higher body, shall do our best in order to have the laws passed in the National Assembly contribute to the interests of our state and our people. Congratulating everybody I wish that in 2010 your all desires come true,” the NA Speaker Hovik Abrahamyan.