ԱԺ նախագահը այցելեց Րաֆֆի Հովհաննիսյանին
Մարտի 25-ին Ազատության հրապարակում հացադուլի մեջ գտնվող «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին այցելեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Խորհրդարանի ղեկավարը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին հորդորեց դադարեցնել հացադուլը, վերադառնալ Ազգային ժողով եւ մասնակցել օրենսդիր մարմնի աշխատանքներին, քանի որ խորհրդարանն ավելի լավ ամբիոն է խնդիրներ բարձրացնելու եւ քննարկելու համար: Պարոն Աբրահամյանը նշեց, որ այս քառօրյայում, օրինակ, քննարկվել է Ընտրական օրենսգրքի նախագիծը, ինչպես նաեւ «Հավաքների ազատության մասին» օրինագիծը եւ լավ կլիներ, որ ընդդիմադիր «Ժառանգություն» խմբակցությունը իր առաջարկությունները հնչեցներ այդ նախագծերի վերաբերյալ: «Ձեր խմբակցության տեղը երեւում է խորհրդարանում, եւ ես հորդորում եմ ձեզ վերադառնալ խորհրդարան»,- ասաց ԱԺ նախագահը:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը շնորհակալություն հայտնեց Հովիկ Աբրահամյանին այցի համար: Նա նշեց, որ գուցե առաջիկայում կկարողանա ընդունել հացադուլը դադարեցնելու մասին ԱԺ նախագահի հորդորը:
ԱԺ նախագահը Րաֆֆի Հովհաննիսյանին հանդիպելուց հետո պատասխանեց լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հարցերին, որից հետո պարոն Աբրահամյանին մոտեցան բազմաթիվ քաղաքացիներ, ներկայացրին իրենց մտահոգությունները եւ խնդիրները: Խորհրդարանի ղեկավարը սիրով լսեց բոլորին եւ խոստացավ աջակցել:

Председатель НС посетил Раффи Ованнисяна
25 марта Председатель НС Овик Абраамян посетил члена парламентской фракции “Наследие” Раффи Ованнисяна, проводящего голодовку на площади Свободы. Спикер парламента призвал г-на Ованнисяна прекратить голодовку и вернуться к работе в законодательном органе, поскольку парламент – более высокая трибуна для озвучания и обсуждения проблем. Г-н Абраамян отметил, что на нынешней четырехдневке будут обсуждаться законопроекты о внесении поправок в Избирательный кодекс РА, в закон “О свободе собраний” и участие оппозиционной фракции “Наследие” в этих дебатах было бы весьма желательным.
Р.Ованнисян поблагодарил О.Абраамяна за посещение и отметил, что, возможно, в дальнейшем прислушается к призыву спикера парламента прекратить голодовку.
После встречи с Р.Ованнисяном Председатель НС ответил на вопросы представителей СМИ, затем подошел к собравшимся на площади многочисленным гражданам, которые поделились с ним своими тревогами и проблемами. Спикер парламента любезно выслушал всех, пообещав посодействоваять в разрешении поднятых вопросов.