Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում ապրիլի 14-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել էին  Գյումրու Ալիշանի անվան թիվ 8 դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: ԱԺ նիստին ներկա գտնվելուց հետո նրանց հետ «Բաց դաս» անցկացրին  ԱԺ փոխնախագահներ Սամվել Նիկոյանը եւ Սամվել Բալասանյանը:
ԱԺ փոխնախագահները աշակերտներին ներկայացրին Ազգային ժողովի կառուցվածքը, գործառույթները, աշխատանքները, ապա պատասխանեցին նրանց բազմաթիվ  հարցերին, որոնք հիմնականում  վերաբերում էին ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը, կրթական խնդիրներին, արտագաղթին եւ այլն: Ծավալվեց ջերմ եւ անկաշկանդ երկխոսություն, հարցերին տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:
Հանդիպման վերջում մասնակիցները շնորհակալություն հայտնեցին ԱԺ փոխնախագահներին ջերմ ընդունելության, անկեղծ եւ օգտակար  «Բաց դասի» անցկացման համար:

Next Open Lesson in the Parliament
On April 14 within the framework of the Open Doors policy of the National Assembly the students and teachers of Gyumri Alishan N 8 School were hosted in the parliament. After attending the NA sitting the NA vice speakers Samvel Nikoyan and Samvel Balasanyan conducted open lesson.
The NA vice speakers presented the structure, the functions, works of the National Assembly to the students, then answered to their numerous questions, which related to the foreign policy, educational problems, emigration of the Republic of Armenia. Warm and sincere dialogue was held, and exhaustive answers were given to the questions.
At the end of the meeting the participants thanked the NA vice speakers for warm reception, sincere and useful conduct of the Open Lesson.