Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» քաղաքականության շրջանակում ապրիլի 14-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել էին  Գյումրու Ալիշանի անվան թիվ 8 դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: ԱԺ նիստին ներկա գտնվելուց հետո նրանց հետ «Բաց դաս» անցկացրին  ԱԺ փոխնախագահներ Սամվել Նիկոյանը եւ Սամվել Բալասանյանը:
ԱԺ փոխնախագահները աշակերտներին ներկայացրին Ազգային ժողովի կառուցվածքը, գործառույթները, աշխատանքները, ապա պատասխանեցին նրանց բազմաթիվ  հարցերին, որոնք հիմնականում  վերաբերում էին ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը, կրթական խնդիրներին, արտագաղթին եւ այլն: Ծավալվեց ջերմ եւ անկաշկանդ երկխոսություն, հարցերին տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:
Հանդիպման վերջում մասնակիցները շնորհակալություն հայտնեցին ԱԺ փոխնախագահներին ջերմ ընդունելության, անկեղծ եւ օգտակար  «Բաց դասի» անցկացման համար:

14 апреля в рамках политики “открытых дверей” НС в парламенте гостили учащиеся и педагоги гюмрийской школы N 8 им. Алишана. После участия в заседании НС   “открытый урок” с ними провели заместители Председателя НС С.Никоян и С.Баласанян.
Вице-спикеры представили учащимся структуру, функции, деятельность парламента в целом, затем в непосредственном и живом диалоге исчерпывающе ответили на волнующие молодежь вопросы, в основном касающиеся проблем образования, внешней политики, миграции и т.д.
В завершение встречи участники поблагодарили руководителей парламента за теплый прием и проведенный   с пользой “открытый урок”.