Շնորհավորանք ԳԱԱ նախագահ Ֆադեյ Սարգսյանին
ՀՀ ԳԱԱ նախագահ վերընտրվելու առիթով ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորել է նշանավոր գիտնական Ֆադեյ Սարգսյանին.
ՄԵԾԱՐԳՈ ՊԱՐՈՆ ՍԱՐԳՍՅԱՆ
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ` Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ ինչպես անցած տասնամյակում, շարունակելու եք ՁԵր բոլոր ջանքերը ներդնել հանուն Հայաստանում գիտության զարգացման: Նաեւ համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ ու հոգատար ղեկավարությամբ հայ գիտնականները նոր ձեռքբերումներ են ունենալու:
Վերստին շնորհավորում եմ Ձեզ, մաղթում եմ հաջողություններ եւ իմ պատրաստակամությունն եմ հայտնում հնարավորինս աջակցելու Ձեր բոլոր նախաձեռնություններին:

Поздравления Президенту НАН Фадею Саркисяну
Председатель НС Артур Багдасарян поздравил видного ученого Фадея Саркисяна в связи с его переизбранием на должность Президента НАН РА.
Многоуважаемый господин Саркисян!
От всего сердца поздравляю по поводу переизбрания Вас на должность Президента Национальной академии наук Армении. Уверен, что как и в прошлое десятилетие, Вы приложите все свои усилия на развитие науки в Армении. Уверен также, что под Вашим умелым и чутким руководством армянские ученые добьются новых достижений.
Еще раз поздравляю Вас, желаю успехов и выражаю свою готовность по мере возможности поддерживать все Ваши инициативы.