ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահին
Հունիսի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության նախագահ Պերճ Սեդրակյանին:
Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը  բարձր  գնահատեց Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության գործունեությունը ազգապահպանման, Հայաստանի հզորացմանն աջակցելու գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Պերճ Սեդրակյանը նշեց, որ  ՀԲԸՄ-ն պատրաստակամ է շարունակել աջակցությունը Հայաստանին:
Զրուցակիցներն անդրադարձան  հայրենիք -սփյուռք կապերի ամրապնդմանը տարբեր ոլորտներում, հայապահպանության եւ այլ հարցերի:

Председатель НС РА принял председателя Всеармянского благотворительного союза
2 июня Председатель НС РА Овик Абраамян принял председателя Всеармянского благотворительного союза Перча Седракяна.
Приветствуя гостя, спикер парламента высоко оценил деятельность авторитетной благотворительной организации в деле сохранения нации и укрепления Армении.
Поблагодарив за прием, П.Седракян отметил, что Всеармянский благотворительный союз готов продолжать оказание помощи Армении.
Стороны обратились к вопросам упрочения связей Родина – Спюрк в различных сферах, сохранения армянства и  другим  проблемам.