Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով   հուլիսի 11-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նախատեսվում են  Վլադիմիր Լիտվինի հանդիպումները ՀՀ  Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ. Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի ղեկավարության հետ:
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահի գլխավորած պատվիրակության անդամները  խորհրդարանում կհանդիպեն ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների, ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների, ԱԺ «Հայաստան-Ուկրաինա» բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Այցի ընթացքում Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:

В Армению с официальный визитом прибывает делегация, возглавляемая Председателем Верховной Рады Украины В.Литвиным
По приглашению Председателя НС РА О.Абраамяна 11 июля с двухдневным  официальным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем Верховной Рады Украины В.Литвиным.
Намечаются встречи В.Литвина с Президентом РА С.Саргсяном, Председателем НС О.Абраамяном, Премьер-министром Т.Саркисяном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, руководством НАН РА.
Члены делегации, возглавляемой Председателем Верховной Рады Украины, в парламенте встретятся с председателями постоянных комиссий и руководителями фракций НС РА, членами парламентской группы дружбы “Армения – Украина”.
В ходе визита делегация, возглавляемая Председателем Верховной Рады Украины В.Литвиным, посетит мемориальный комплекс в Цицернакаберде.