Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով   հուլիսի 11-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը:
Նախատեսվում են  Վլադիմիր Լիտվինի հանդիպումները ՀՀ  Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ. Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի ղեկավարության հետ:
Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահի գլխավորած պատվիրակության անդամները  խորհրդարանում կհանդիպեն ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների, ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարների, ԱԺ «Հայաստան-Ուկրաինա» բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Այցի ընթացքում Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի նախագահ Վլադիմիր Լիտվինի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:

Delegation Led by the Speaker of Ukrainian Supreme Rada Vladimir Litvin to Arrive in Armenia on an Official Visit
On July 11 at the invitation of the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan, the delegation led by Vladimir Litvin, Speaker of Ukrainian Supreme Rada, will arrive in Armenia on two-day official visit.
Vladimir Litvin’s meetings are scheduled with the RA President Serzh Sargsyan, the NA Speaker Hovik Abrahamyan, the Prime Minister Tigran Sargsyan, Supreme Patriarch and Catholicos of all Armenians His Holiness Karekin II, the presidency of the RA National Academy of Sciences.
In the Parliament the members of the delegation led by the Speaker of Ukrainian Supreme Rada will meet with the Chairs of the RA NA Standing Committees, the Heads of the RA NA factions and the members of the Armenia-Ukraine NA Friendship Group.
During the sojourn in Yerevan the delegation headed by Vladimir Litvin, Speaker of Ukrainian Supreme Rada, will visit Tsitsernakaberd Memorial Complex.