Մարտի 26-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ 2004 թ. մարտի 29-31-ի ԱԺ եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել են 4 օրինագծեր: Ա Ժ առաջիկա եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 14 հարց, միջազգային 6 պայմանագիր: Խորհրդարանին կներկայացվի օտարերկրյա պետություններից եւ միջազգային կազմակերպություններից ստացված փոխառությունների, վարկերի, դրամաշնորհների եւ մարդասիրական օգնությունների օգտագործման արդյունավետությունը ուսումնասիրող ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի միջանկյալ հաղորդումը:

26 марта в НС под председательством Председателя НС Артура Багдасаряна. состоялось рабочее совещание.
На совещании был обсужден проект постановления о внесении дополнений в повеску дня Третьей сессии НС третьего созыва и проект повестки дня трехдневных заседаний 29-31 марта 2004 года. В разделе дополнений проекта повестки дня Третьей сессии НС третьего созыва были включены 4 законопроекта. В проект повестки дня ближайших трехдневных заседаний были включены 14 вопросов, 6 международных договоров. Парламенту будет представлено промежуточное сообщение Временной комиссии НС по изучению эффективности использования займов, кредитов, грантов и гуманитарной помощи, поступивших из иностранных государств и международных организаций.
Проект повестки дня трехдневных заседаний Национального Собрания будет утвержден на зсаседании НС 29 марта.