Ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան չորրորդ մրցույթ-փառատոնի հերթական փուլը` Արարատի եւ Լոռու մարզերում
ՀՀ  ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան չորրորդ   մրցույթ-փառատոնի  մարզային եզրափակիչ  փուլերը   նոյեմբերի 4-ին եւ 7-ին տեղի ունեցան Արարատի եւ Լոռու մարզերում:
Արարատի մարզի 132 դպրոցների 3500 աշակերտներից մարզային եզրափակիչ փուլին մասնակցում էին 35 լավագույն ասմունքողներ, որոնցից 6-ը անցան եզրափակիչ փուլ։
Լոռու  մարզի 112 դպրոցների 3200 աշակերտներից  29-ը  մասնակցեցին  մարզային եզրափակիչ փուլին եւ նրանցից 6-ը հնարավորություն ստացան մրցելու հանրապետական եզրափակիչ փուլում։

Очередной тур четвертого Республиканского детско-юношеского конкурса-фестиваля чтецов – в Араратской и Лорийской областях
Областные заключительные туры четвертого Республиканского детско-юношеского конкурса-фестиваля чтецов, проводимого под патронатом Председателя НС О.Абраамяна,   состоялись 4 и 7 ноября в Араратской и Лорийской областях.
В заключительном туре в Араратской области из 3500 учащихся 132 школ приняли участие 35 лучших чтецов, из которых 6 вышли в заключительный тур.
В Лорийской области в заключительном туре из 3200 учащихся 112 школ участвовали 29 школьников, из коих   получили возможность соревноваться в республиканском заключительном туре 6 чтецов.