Հանդիպում ՕԵԿ խմբակցությունում
Նոյեմբերի 30-ին ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը, խմբակցության անդամներ Խաչիկ Հարությունյանը, Գագիկ Բաղդասարյանը եւ Իշխան Խաչատրյանը հանդիպեցին ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Կարել Հոֆսթրայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը, քաղաքական գործընթացներում կանանց ներգրավվածությանը եւ «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը ԵԺԿ-ին ինտեգրվելուն առնչվող հարցեր:
Պարոն Հոֆսթրան տեղեկացրեց, որ իրենց կազմակերպությունը դեկտեմբերի 2-ին կազմակերպել է «կլոր սեղան» միջոցառում, որին կհաջորդեն քաղաքական կյանքին կանանց մասնակցությանը վերաբերող դասընթացներ` դեկտեմբերի 3-ին եւ 4-ին: Նա ՕԵԿ խմբակցության ղեկավարին շնորհակալություն հայտնեց իրենց կուսակցության ակտիվ կանանց ցուցակը վաղօրոք ներկայացնելու համար եւ կարեւորեց կուսակցության ակտիվիստների մասնակցությունը միջոցառմանը:
Հեղինե Բիշարյանը նշեց, որ իրենց կուսակցությունը մշտապես կարեւորել է կանանց դերը երկրի քաղաքական կյանքում եւ ամեն ինչ անում է, որ նրանց մասնակցությունը քաղաքական կյանքում ավելի մեծանա: Խմբակցության ղեկավարը տեղեկացրեց, որ ՕԵԿ անդամների 60 տոկոսից ավելին կանայք են: Այս համատեքստում նա նշեց, որ առաջիկա քառօրյայում ՕԵԿ խմբակցությունը կառավարության հետ համատեղ քննարկման է ներկայացնելու «Կանանց եւ տղամարդկանց հավասար իրավունքների եւ հավասար հնարավորությունների ապահովման մասին» օրենքի նախագիծը: Անդրադառնալով առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին` տիկին Բիշարյանը նշեց, որ նոր  Ընտրական օրենսգիրքը հնարավորություն է տալիս ազատ եւ արդար ընտրությունների անցկացման համար, ինչը եւ առանձնակի կարեւորում է կուսակցությունը: Նշվեց, որ ՕԵԿ-ում արդեն սկսվել են առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների նախապատրաստական աշխատանքները:

Meeting in the Country of Law Faction
On November 30 the Head of the NA Country of Law faction Heghine Bisharyan, the members of the faction Khachik Harutyunyan, Gagik Baghdasaryan and Ishkhan Khachatryan met \Karel Hofstra, Deputy Head of the OSCE Yerevan Office.
During the meeting issues concerning the holding of the upcoming parliamentary elections, the women’s involvement in the political processes and integrating the the Country of Law party into the EPP.
Mr Hofstra said that their organization on December 2 would organize “round table” event, and on December 3 and 4 courses relating to the women’s participation in the political life. He thanked the Head of the Country of Law faction for presenting ahead of time the list of the party’s active women and emphasized the participation of the party’s activists in the event.
Heghine Bisharyan has noted that their party permanently has highlighted the women’s role in the political life and it does its utmost that their participation in the political life will increase. The Head of the faction has noted that more than 60 per cent of the Country of Law members are women. In this context she has noted that in the upcoming four-day sittings the Country of Law faction will submit jointly with the Government the draft law “On Provision of Equal Opportunities of Women’s and Men’s Equal Rights and Equal Opportunities.” Touching upon the upcoming parliamentary elections, Mrs Bisharyan has noted that the new Electoral Code gives opportunity for holding free and fair elections, which the party especially highlights. It was noted that the preparatory works of the upcoming parliamentary elections had already begun in the Country of Law faction.