Խորհրդարանի հյուրերն ապագա մանկավարժներն էին
ՀՀ ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակներում փետրվարի 9-ին խորհրդարանում հյուրընկալվել էին Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի տարբեր ֆակուլտետների մի խումբ ուսանողներ եւ դասախոսներ, որոնք ծանոթացան խորհրդարանի աշխատանքներին, մասնակցեցին ԱԺ նիստին, որից հետո  հանդիպում ունեցան ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի հետ:
Ողջունելով հարազատ բուհ-ի ուսանողներին,  պարոն Շարմազանովը պատանիներին եւ աղջիկներին կոչ արեց ազատ երկխոսության, ներկայացրեց խորհրդարանական աշխատանքների առանձնահատկությունները:
Ապագա  լրագրողներին, պատմաբաններին, սոցիոլոգներին, այլ մասնագիտություններ ընտրած ուսանողներին առավելապես  հետաքրքրում էին արտաքին, մասնավորապես`  տարածաշրջանային քաղաքական զարգացումներին, մշակութային, հոգեւոր հիմնախնդիրներին, բանակին, կրթությանը,  ընտրական գործընթացներին, ցեղասպանության ճանաչմանն առնչվող եւ այլ հարցեր: ԱԺ նախագահի տեղակալը հանգամանալի պատասխանեց բարձրացված հարցերին, ներկայացրեց իր տեսակետները:

Гости парламента – будущие педагоги
9 февраля в рамках программы “Открытый урок” в парламенте гостила группа студентов и преподавателей различных факультетов Армянского государственного педагогического университета им. Х.Абовяна, которые ознакомились с работой парламента, приняли участие в заседании НС, после чего встретились с вице-спикером НС Э.Шармазановым.
Приветствуя студентов родного вуза, г-н Шармазанов пригласил юношей и девушек   к откровенному  диалогу, представил особенности парламентской работы.
Будущих журналистов, историков, социологов, студентов других профессий более всего интересовали внешнеполитические проблемы, в частности региональные политические развития, а также вопросы образования, культуры, духовной жизни, армии, избирательных процессов, признания геноцида армян и др. Вице-спикер обстоятельно ответил на все поднятые гостями вопросы, представил им свои точки зрения.