ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Իտալիայի Հանրապետություն
Ապրիլի 1-5-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը կլինի  Իտալիայի Հանրապետությունում` Իտալիայի Կամերայի ստորին պալատի նախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի հրավերով:
Հռոմում նախատեսված են հանդիպումներ Իտալիայի Կամերայի` խորհրդարանի ստորին պալատի նախագահ Պիեռ Ֆերդինանդո Կազինիի, Սենատի նախագահ Մարչելլո Պերայի, փոխվարչապետ Ջանֆրանկո Ֆինիի, Իտալիայի տարածքային կառավարության նախարար Էնրիկո լա Լոջիայի, Հռոմի քաղաքային խորհրդի նախագահ Ջուզեպե Մանինոյի, Լացիոյի մարզպետ Ֆրանչեսկո Ստորաչեի հետ: Նախատեսվում են հանդիպումներ Հռոմի հայ համայնքի եւ Լեւոնյան հայկական վարժարանի աշխատակիցների հետ:
Այցի շրջանակներում Տոսկանայի մարզային խորհրդի նախագահ Ռիկարդո Նենչիի հետ կստորագրվի համագործակցության համաձայնագիր, հանդիպումներ կլինեն նաեւ Ֆլորենցիայի քաղաքապետ Լեոնարդո Դոմենիչիի եւ Տոսկանայի մարզպետ Կլաուդիո Մարտինիի հետ:
Տրիեստում հանդիպումներ կլինեն Ուդինեի քաղաքապետ Սերջո Չեկոտիի, հայ համայնքի, Գրադոյի իշխանությունների հետ: Ֆրիուլի Վենեցիա Ջուլիայի մարզպետ Ռիկարդո Իլլիի հետ կստորագրվի համագործակցության համաձայնագիր: Պատվիրակությունը Վենետիկում կհանդիպի քաղաքապետ Պաոլո Կոստայի հետ:

Официальный визит Председателя НС РА Артура Багдасаряна в Итальянскую Республику
С 1-5 апреля парламентская делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, посетит Итальянскую Республику по приглашению Нижней палаты Камеры Италии г-на Пьера Фердинандо Казини.
В Риме намечаются встречи с Председателем Нижней палаты Камеры парламента Италии Пьером Фердинандом Казини, Председателем Сената Марчелло Перра, заместителем Премьер-министра Джанфранко Фини, Министром территориального управления Италии Энрико Ла Лоджиа, Председателем Городского совета Рима Джузеппе Манино, Губернатором Лацио Франческо Стораче. Предусмотрены также встречи с представителями армянской общины Рима и сотрудниками Левонянского армянского колледжа.
В рамках визита будут подписаны соглашения о сотрудничестве с Председателем областного совета Тосканы Рикардо Ненчини, также состоятся встречи с мэром Флоренции Леонардо Деменичи и губернатором Тосканы Клаудио Мартини.
В Триесте состоятся встречи с мэром Удине Серджио Чекотти, представителями армянской общины, властями Градо. С губернатором Фриули Венеция Джулия Риккардо Илли также будет подписано соглашение о сотрудничестве. Делегация встретится с мером Венеции Паоло Коста.