ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը հանդիպել է լիտվացի գործընկերների հետ
Մարտի 6-ին Վիլնյուսում գտնվող ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը` ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ, հանդիպել է Լիտվա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Ալգիս Կաշետայի եւ Լիտվայի Սեյմի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների հետ:
Կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին: Հայկական պատվիրակությունը նշել է, որ Հայաստանում կա քաղաքական կամք` ազատ, արդար, ժողովրդավարական ընտրություններ անցկացնելու համար:
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արա Նռանյանը շնորհակալություն է հայտնել Լիտվա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Ալգիս Կաշետային` Լիտվայի Սեյմի կողմից Հայոց ցեղասպանության բանաձեւի ընդունման եւ հաստատման գործընթացին աջակցելու համար:

On March 6 the RA Parliamentary delegation led by the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov being in Vilnius, met Algis Kašėta, Chairman of Lithuania-Armenia Parliamentary Friendship Group, and the members of the Standing Committee on Foreign Relations of the Lithuanian Seimas.
The parties have touched upon the parliamentary elections to be held in Armenia. The Armenian delegation has noted that there is a political will in Armenia for holding free, fair, democratic elections.
Ara Nranyan, member of the ARF faction, thanked Algis Kašėta, Chairman of Lithuania-Armenia Parliamentary Friendship Group, for the adoption of the Armenian Genocide by the Lithuanian Seimas and supporting the establishment process.