ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը հանդիպել է լիտվացի գործընկերների հետ
Մարտի 6-ին Վիլնյուսում գտնվող ՀՀ խորհրդարանական պատվիրակությունը` ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ, հանդիպել է Լիտվա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Ալգիս Կաշետայի եւ Լիտվայի Սեյմի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների հետ:
Կողմերն անդրադարձել են Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին: Հայկական պատվիրակությունը նշել է, որ Հայաստանում կա քաղաքական կամք` ազատ, արդար, ժողովրդավարական ընտրություններ անցկացնելու համար:
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արա Նռանյանը շնորհակալություն է հայտնել Լիտվա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի նախագահ Ալգիս Կաշետային` Լիտվայի Սեյմի կողմից Հայոց ցեղասպանության բանաձեւի ընդունման եւ հաստատման գործընթացին աջակցելու համար:

Парламентская делегация РА встретилась с литовскими коллегами
6 марта находящаяся в Вильнюсе парламентская делегация РА во главе с вице-спикером НС Э.Шармазановым встретилась с председателем депутатской группы дружбы Литва – Армения  Альгисом Кашетой и членами Постоянной комиссии по внешним отношениям Сейма Литвы.
Стороны обратились к предстоящим в Армении парламентским выборам. Армянская делегация отметила, что в Армении налицо политическая воля к проведению свободных, справедливых и демократических выборов.
Член делегации НС А.Нранян (АРФД) поблагодарил председателя депутатской группы дружбы Литва – Армения  Альгиса Кашету за содействие процессу принятия и утверждения Сеймом Литвы резолюции о признании Геноцида армян.