ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Բակո Սահակյանին` ԼՂՀ նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ
Հարգելի պարոն Սահակյան,
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահի բարձր պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Ինքնիշխան Արցախում ժողովրդավարության չափանիշներին համապատասխան անցկացված հերթական նախագահական ընտրություններում Ձեր համոզիչ հաղթանակը Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի կողմից Ձեր հանդեպ ցուցաբերած շարունակական վստահության վկայությունն է:  Այն փաստում է, որ ԼՂՀ քաղաքացիները աջակցում են երկրի հզորացմանն ուղղված քաղաքականությանը, որը վարում են Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունները Ձեր գլխավորությամբ:
Վստահ եմ, որ վերընտրվելով պետության ղեկավարի պաշտոնում` Ձեր հետագա գործունեությամբ կշարունակեք ԼՂՀ պետականության ամրապնդմանն ու առաջընթացին ուղղված քայլերի իրականացումը:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով Ձեզ` մաղթում եմ առողջություն եւ հետագա  հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Արցախի ժողովրդին` խաղաղություն եւ բարեկեցություն:

Поздравительное послание Председателя НС РА Овика Абраамяна в связи с переизбранием Бако Саакяна Президентом НКР
В поздравительном послании Председателя НС РА Овик Абраамяна в связи с переизбранием Бако Саакяна Президентом НКР подчеркивается:
"Ваша убедительная победа в проведенных в суверенном Арцахе в соответствии с демократическими критериями очередных президентских выборах – свидетельство проявленного к Вам народом Нагорного Карабаха высокого доверия, поддержки гражданами НКР политики укрепления страны, проводимой  возглавляемыми Вами властями Нагорного Карабаха.
Убежден, что с переизбранием на должность главы государства Вашей дальнейшей деятельностью продолжите шаги, направленные на упрочение государственности и прогресс НКР.
Еще раз поздравляя Вас, желаю здоровья и дальнейших успехов в Вашей ответственной государственной деятельности, а народу Арцаха – мира и процветания'.