ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ստորագրել է որոշում, ըստ որի` ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2012 թվականի սեպտեմբերի 5-ին ժամը 12.00-ին կգումարվի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
ԱՐՏԱՀԵՐԹ ՆՍՏԱՇՐՋԱՆԻ ՕՐԱԿԱՐԳԸ
ՀՀ ԱԺ հայտարարությունը 2004 թվականի փետրվարին Բուդապեշտում ՆԱՏՕ-ի դասընթացների ժամանակ հայ սպա Գուրգեն Մարգարյանին սպանած հանցագործին Հունգարիայի իշխանությունների կողմից Ադրբեջանին փոխանցելու եւ Ադրբեջանի նախագահի կողմից վերջինիս ներում շնորհելու կապակցությամբ:

The RA National Assembly President Hovik Abrahamyan signed a decision, according to which, under the Article 70 of the RA Constitution, on the National Assembly deputies' initiative an extraordinary session of the National Assembly of the Republic of Armenia will be held on September 5 at 12:00 on the initiator's established agenda.
THE AGENDA OF THE EXTRAORDINARY SESSION
The RA NA Statement on transfer to Azerbaijan by the Hungarian authorities the criminal, who killed the Armenian officer Gurgen Margaryan during the NATO courses in Budapest in February 2004 and the pardon granted to him by the Azerbaijani President.