ԱԺ-ում տեղի կունենա ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության արտագնա նիստը
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովում աշխատանքը կսկսի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ  անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության արտագնա նիստը:
Նույն օրը նիստի մասնակիցները հանդիպում կունենան ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ, կայցելեն Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա, ՀԱՊԿ ինստիտուտի հայկական ազգային ներկայացուցչություն, Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
Սեպտեմբերի 19-ին ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ  անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահները որպես դիտորդ կմասնակցեն ՀԱՊԿ արագ արձագանքման հավաքական ուժերի «Համագործակցություն-2012» համատեղ զորավարժություններին:

Visiting Session of the Coordinating Conference of the Chairmen of the Standing Committees on Defense and Security of the CSTO Member States’ Parliaments is to be Held in the National Assembly
On September 18 in the RA National Assembly the visiting session of the Coordinating Conference of the Chairmen of the Standing Committees on Defense and Security of the Parliaments of the member states of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) adjunct to the Parliamentary Assembly Council of the CSTO will begin.
On the same day the participants of the session will have a meeting with the RA Minister of Defense Seyran Ohanyan,  visit V. Sargsyan Military Academy, Armenian National Representation of the CSTO Institute, Armenian Genocide Victims’ Memorial Complex, and lay a wreath at the monument of the Genocide victims.
On September 19 the Chairmen of the Standing Committees on Defense and Security of the Parliaments of the CSTO member states as observers will take part in the “Cooperation - 2012” joint military exercises of the CSTO Rapid Reaction Forces.