ԱԺ-ում տեղի կունենա ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության արտագնա նիստը
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովում աշխատանքը կսկսի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ  անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահների Համակարգող խորհրդակցության արտագնա նիստը:
Նույն օրը նիստի մասնակիցները հանդիպում կունենան ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ, կայցելեն Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական ակադեմիա, ՀԱՊԿ ինստիտուտի հայկական ազգային ներկայացուցչություն, Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
Սեպտեմբերի 19-ին ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ  անվտանգության մշտական հանձնաժողովների նախագահները որպես դիտորդ կմասնակցեն ՀԱՊԿ արագ արձագանքման հավաքական ուժերի «Համագործակցություն-2012» համատեղ զորավարժություններին:

В НС состоится выездное заседание Координационного Совещания председателей постоянных комиссий по обороне и безопасности парламентов государств-членов ОДКБ
18 сентября в НС РА начнет работу выездное заседание Координационного Совещания председателей постоянных комиссий по обороне и безопасности парламентов государств-членов ОДКБ при Совете Парламентской Ассамблеи ОДКБ.
В тот же день участники заседания встретятся с министром обороны РА С.Оганяном, посетят Военную академию им. В.Саргсяна, Армянское национальние представительство института ОДКБ, возложат венок к мемориалу Геноцида армян.
19 сентября председатели постоянных комиссий по обороне и безопасности парламентов государств-членов ОДКБ в качестве наблюдателей примут участие в совместных военных учениях КСОР ОДКБ “Взаимодействие-2012”.