Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակությունը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով նոյեմբերի 12-ի երեկոյան պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ուրուգվայի խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների, Հայաստան- Ուրուգվայ պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների հետ: Նախատեսվում է պարոն Օռիկոյի ելույթը Ազգային ժողովի նիստում: Երեւանի Պետական Համալսարանում Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահը կհանդիպի ԵՊՀ ուսանողների եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

С официальным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем Палаты представителей Уругвая Хорхе Оррико
Вечером 12 ноября по приглашению Председателя НС РА О.Абраамяна с официальным визитом в Армению прибывает делегация, возглавляемая Председателем Палаты представителей Восточной Республики Уругвай Хорхе Оррико.
Глава уругвайского парламента встретится с Председателем НС РА О.Абраамяном, Премьер-министром РА Т.Саркисяном, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном, представителями фракций НС, членами группы депутатской дружбы Армения – Уругвай. Намечается выступление г-на Оррико на заседании НС. В ЕГУ Председатель Палаты представителей Уругвая встретится со студентами и профессорско-преподавательским составом.
Возглавляемая Хорхе Оррико делегация посетит Цицернакаберд, где возложит венок к мемориалу Геноцида армян.