Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակությունը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով նոյեմբերի 12-ի երեկոյան պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ուրուգվայի խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների, Հայաստան- Ուրուգվայ պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամների հետ: Նախատեսվում է պարոն Օռիկոյի ելույթը Ազգային ժողովի նիստում: Երեւանի Պետական Համալսարանում Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահը կհանդիպի ԵՊՀ ուսանողների եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Խորխե Օռիկոյի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնի Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

Delegation Led by the President of the House of Representatives of Uruguay Jorge Orrico is to Arrive in Armenia on an Official Visit
At the invitation of the RA NA President Hovik Abrahamyan in the evening of November 12 the Delegation led by the President of the House of Representatives of the Eastern Republic of Uruguay Jorge Orrico will arrive in Armenia on an official visit.
The Head of the Uruguayan Parliament will have meetings with the RA National Assembly President Hovik Abrahamyan, the Prime Minister Tigran Sargsyan, Foreign Minister Edward Nalbandian, the representatives of the NA factions and the members of the Armenia-Uruguay Parliamentary Friendship Group. Mr Orrico’s speech at the sitting of the National Assembly is scheduled. At Yerevan State University (YSU) the President of the House of Representatives of Uruguay will meet with the YSU students and professors.
The Delegation led by Jorge Orrico will visit Tsitsernakaberd, Memorial of the Genocide victims, will lay flowers at the monument of the Genocide victims.