ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչին
Դեկտեմբերի 20-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Սիլվիա Զեհեին` Հայաստանում նրա առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց տիկին Զեհեին համագործակցության եւ կատարած աշխատանքի համար` նշելով, որ 2008 թվականից նա նպաստել է Հայաստանում Եվրոպայի Խորհրդի ծրագրերի իրականացմանը՝ ներդրում ունենալով ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների ու այլ ոլորտներում բարեփոխումների գործընթացում:
ԵԽ գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը նշեց, որ բարձր է գնահատում Եվրոպայի խորհրդի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցությունը, այն գնահատելով գերազանց եւ արդյունավետ: Նրա խոսքով, այս տարիների ընթացքում Հայաստանի խորհրդարանը ընդունել է մի շարք կարեւոր օրենքներ, որոնք նպաստել են ՀՀ-ում ժողովրդավարության ամրապնդմանը եւ խորացմանը, մասնավորապես Ընտրական օրենսգիրքը, «Զանգվածային լրատվության մասին» օրենքը եւ այլն: Նա կարեւորեց նաեւ ԵԽԽՎ-ԱԺ փոխգործակցությունը` նշելով, որ ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակությունը արդյունավետ եւ կառուցողական գործունեություն է իրականացնում:

On December 20 the President of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan received the Special Representative of the Secretary General of the Council of Europe (CoE) Silvia-Maria Zehe in connection with the completion of her mission in Armenia.
The NA President thanked Ms Zehe for cooperation and the work done, noting that from 2008 she had promoted the implementation of the programmes of the Council of Europe in Armenia, having contribution to the process of democracy, human rights and reforms in other spheres.
The CoE Special Representative of the Secretary General has noted that she highly appreciates the cooperation between the Council of Europe and the RA National Assembly, assessing it excellent and effective. In her word, during these years the Armenian Parliament has passed a number of important laws, which promoted the strengthening and deepening of democracy in the RA, particularly, the Electoral Code, the law “On Mass Media” and other laws. She has also highlighted the PACE-NA cooperation, noting that the NA Delegation to PACE carries out productive and constructive activity.