ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պարգեւատրվեց հուշամեդալով
Հունվարի 29-ին Արտաշատում Արարատի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին պարգեւատրեց «Պարույր Սեւակ» ոսկե հուշամեդալով՝ մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների կայացման ու նրանց դերի բարձրացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար:
ԱԺ նախագահը շնորհակալություն հայտնեց իր գործունեությունը գնահատելու համար: Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահն անդրադարձավ արտաքին եւ ներքին քաղաքական մի քանի խնդիրների, խոսեց նաեւ առաջիկա նախագահական ընտրությունների մասին: Խորհրդարանի ղեկավարը ներկաներին փոխանցեց արդար եւ թափանցիկ ընտրություններ անցկացնելու իշխանությունների քաղաքական կամքը եւ նշեց, որ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում երեւան եկած որոշ թերություններ այսօր փորձում են վերացնել: Ընտրացուցակների եւ մրցակցային պայմանների վերաբերյալ որոշ դժգոհություններ Աժ նախագահը բնորոշեց որպես չհիմնավորված, միաժամանակ թափանցիկ ընտրությունների ապահովումը համարեց բոլոր թեկնածուների գործը:
ԱԺ նախագահը խոսեց նաեւ տարածքների համաչափ զարգացման ու դրան ուղղված քայլերի մասին՝ երկրի տնտեսական զարգացման ճանապարհին այն կարեւոր նախապայման համարելով:

Председатель НС О.Абраамян награжден памятной медалью
29 января губернатор Араратской области Э.Барсегян в Арташате наградил Председателя НС О.Абраамяна золотой памятной медалью “Паруйр Севак” – за значительный вклад в социально-экономическое развитие, становление и повышение роли органов территориального управления и местного самоуправления  области.
Спикер парламента, поблагодарив за оценку своей деятельности, в выступлении обратился к ряду внутри- и внешнеполитических проблем, предстоящим президентским выборам, в частности подчеркнув, что власти полны решимости провести их максимально справедливыми и прозрачными. Имеющееся некоторое недовольство избирательными списками и стартовыми условиями спикер охарактеризовал как необоснованное, в то же время считая обеспечение транспарентных выборов делом всех кандидатов.
Председатель НС говорил также о соразмерном развитии территорий и шагах, предпринимаемых в этом направлении, считая их важным предусловием экономического развития страны.