ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահն այցելեց Տավուշի մարզի պաշտպանական դիրքեր
Հունվարի 28-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը Բանակի օրվա կապակցությամբ այցելեց Տավուշի մարզի պաշտպանական դիրքեր:
Կորյուն Նահապետյանը շնորհավորեց զինծառայողների տոնը եւ նրանց նվերներ հանձնեց: Նա ծանոթացավ զորամասի կենցաղային պայմաններին ու զինվորների առօրյային: Այնուհետ ՊԱԱՆԳ մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպեց սահմանամերձ Չինար, Արծվաբերդ եւ Չորաթան գյուղերի գյուղապետերին, նրանց հետ քննարկեց սահմանամերձ տարածքների բնակչությանը մտահոգող բազմաթիվ հարցեր:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը այցելեց նաեւ հենակետեր, հանդիպեց հերթափոխի զինվորներին, շնորհավորեց նրանց եւ տոնի կապակցությամբ հանձնեց նվերներ: Տեղում իրականացվեցին դիտարկումներ, զինծառայողների հետ անկաշկանդ զրույց ծավալվեց ծառայության ընթացքի, հրադադարի ռեժիմի խախտումների, զինծառայողներին մտահոգող տարբեր խնդիրների վերաբերյալ:

Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security ad Internal Affairs Visits Defensive Positions of Tavush Marz
On January 28 the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan visited defensive positions of Tavush Marz on the occasion of the Army Day.
Koryun Nahapetyan congratulated the military servicemen’s holiday and handed them over presents. He got familiarized with the everyday conditions of the military unit and the soldiers’ daily life. Then the Committee Chairman met with the heads of the bordering villages Chinar, Artsvaberd and Choratan, discussed with them numerous issues concerning the population of the bordering territories.
The Chairman of the NA Standing Committee also visited key-points, met with the reserve soldiers, congratulated them and gave presents on the occasion of the holiday. On the spot observations were carried out, a sincere talk was held with the military servicemen about the service process, violations of the ceasefire regime and different problems concerning military servicemen.