Փետրվարի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց 2013թ. ՀՀ նախագահի ընտրություններին։ ԱԺ նախագահը թոռնիկի՝ Հովիկի ուղեկցությամբ՝ այցելեց Երեւանի Հր. Աճառյանի անվան դպրոցում տեղակայված 10/08 ընտրական տեղամաս եւ կատարեց իր քաղաքացիական պարտքը։
Քվեարկելուց հետո Հովիկ Աբրահամյանը լրագրողներին ասաց. «Ես քվեարկել եմ կայուն Հայաստանի զարգացման, մեր հայրենիքի անվտանգության եւ Հայաստանի ապահով ապագայի համար։ Ես համոզված եմ, որ այս ընտրությունները լինելու են ավելի լավը, քան խորհրդարանականը։ Իշխանություններն ամեն ինչ արել են, որպեսզի նախագահական ընտրություններն անցնեն օրենքի սահմաններում։ Այս ընտրությունները մեկ քայլ առաջ կլինեն, քան անցած խորհրդարանականը, ինչը մեր ժողովրդի, մեր հասարակության ձեռք բերումն է»։

Председатель НС О.Абраамян принял участие в выборах Президента РА
18 февраля 2013 г. Председатель НС О.Абраамян принял участие в выборах Президента РА. Спикер парламента вместе с внуком Овиком посетил размещенный в ереванской школе им. Гр.Ачаряна избирательный участок 10/08 и исполнил свой гражданский долг.
После голосования О.Абраамян сказал журналистам: “Я голосовал за развитие стабильной Армении, безопасность нашей Родины и обеспеченное будущее Армении. Я уверен, что эти выборы будут более успешными, чем парламентские. Власти сделали все возможное для проведения президентских выборов в рамках закона. Эти выборы станут шагом вперед по сравнению с парламентскими, что является достижением нашего народа, нашего общества”.