ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց կին պատգամավորներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մարտի 8-ի` Կանանց տոնի կապակցությամբ շնորհավորեց խորհրդարանի կին գործընկերներին: Ազգային ժողովի նախագահը արժեւորեց հայ կնոջ դերը հայ ընտանիքի ամրության, մեր ժողովրդի ձեռքբերումների ու ազգապահպանման գործում: Պարոն Աբրահամյանը գարնանային գեղեցիկ տոնի առիթով մաղթեց նրանց առողջություն, սեր, երջանկություն, ընտանեկան ջերմություն, հաջողություններ եւ լավատեսություն: Նա նշեց, որ խորհրդարանում նրանք կարողանում են ոչ միայն ապահովել բազմակարծության մթնոլորտ, այլեւ նպաստել, որ քննարկումներն անցնեն առավելագույն պարկեշտության, հանդուրժողականության սահմաններում: «Թող սերը, բարությունը եւ հավատարմությունը մշտապես գեղեցկացնեն ձեր առօրյա կյանքը», - նշեց Հովիկ Աբրահամյանը:
Կին պատգամավորները շնորհակալություն հայտնեցին Ազգային ժողովի նախագահին` ուշադրության, ջերմ խոսքերի ու շնորհավորանքների համար:
Վերջում Ազգային ժողովի նախագահը ծաղկեփնջեր նվիրեց կանանց:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց տոնի առթիվ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց տոնի առթիվ. «Սիրելի՛ կանայք, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ մարտի 8-ի` Կանանց տոնի առթիվ: Դուք ձեր ընտանիքների հիմնասյունն ու պահապանն եք, գեղեցիկի կրողն ու փոխանցողը: Ձեր ավանդը անչափելի է նաեւ հասարակական-քաղաքական կյանքո...

On the occasion of March 8, International Women’s Day, the RA NA President congratulated his women colleagues of the parliament. The President of the National Assembly evaluated the Armenian woman’s role in the firmness of the Armenian family, our people’s achievements and the nation’s preservation. On the occasion of the spring beautiful holiday Mr Abrahamyan wished them health, love, happiness, family warmth, successes and optimism. He has noted that they are able to not only provide an atmosphere of pluralism, but to promote having the discussions within the limits of maximum decency and tolerance. “Let your love, kindness and faithfulness permanently beautify your daily life,” Hovik Abrahamyan said.
The women deputies thanked the President of the National Assembly for attention, warm words and congratulations.
In the end the President of the National Assembly presented bouquets to the women.
07.03.2013
Congratulatory Message by the RA NA President Hovik Abrahamyan on International Women’s Day
The RA NA President of the National Assembly Hovik Abahamyan sent a congratulatory message on International Women’s Day:“Dear women, I warmly congratulate you on March 8, on International Women’s Day.You are your families’ pillar and guard, the one who bears the beauty and transfers it. Your contrib...