Ապրիլի 22-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ կայացած նիստում քննարկեց եւ ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվելու համար դրական եզրակացություն տվեց ՀՀ կառավարության ներկայացրած «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծին, որը քննարկվում էր երկրորդ ընթերցմամբ:
Հիմնական զեկուցող, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանը տեղեկացրեց, որ ընդունվել են պատգամավորների ներկայացրած գրեթե բոլոր առաջարկները:
Հանձնաժողովը որոշեց առաջիկա հունիսի կեսին կազմակերպել խորհրդարանական լսումներ` «Ֆինանսական համահարթեցման իրավական կարգավորման խնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» թեմայով:
Որոշվեց նաեւ հանձնաժողովի առաջիկա հերթական նիստն անցկացնել Արմավիրի մարզում, որտեղ տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների հետ կքննարկվի «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ կառավարության հեղինակած մեկ այլ օրինագիծ:

At the Sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration and Local Self-Government
On April 22 the RA NA Standing Committee on Territorial Management and Local Self-Government at the sitting moderated by Stepan Margaryan debated and endorsed the bill “On Amending the RA Law On Local Self-Government” submitted by the RA Government, debated in the second reading to be included in the draft law of the agenda of the NA upcoming four-day sittings.
The key speaker, the First Deputy Minister of the RA Territorial Administration Vache Terteryan said that all the recommendations submitted by the deputies had been passed.
The Committee made a decision to organize parliamentary hearings on the theme “The Problems of Legal Regulation of Financial Leveling and Ways of Their Solution” in mid-June.
It was also decided  to hold the next sitting of the Committee in Armavir marz, where they would debate with the representatives of local self-government bodies another bill authored by the RA Government “On Amending the RA Law on Local Self-Governance.”