ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության նախագահ Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը մասնակցում են ապրիլի 29-ից մայիսի 1-ը Թբիլիսիում հրավիրված «Հարավային Կովկաս. աշխարհաքաղաքականություն, Եվրաատլանտյան ինտեգրում եւ ներքին մարտահրավերներ» խորագրով ՆԱՏՕ-ի ԽՎ 83-րդ սեմինարին:
Հայաստանի պատվիրակությունն ապրիլի 29-ին մասնակցել է «Հարավային Կովկաս եւ Եվրաատլանտյան ինտեգրում» խորագրով առաջին նիստին:
Ադրբեջանական պատվիրակության բոլոր փորձերը՝ ներկայացնելու պատերազմական պետական քարոզչությունը, համարժեք պատասխան է ստացել հայկական պատվիրակության կողմից, ավելին` ներկայացվել է տարածաշրջանային անվտանգության եւ համագործակցության հարցերի վերաբերյալ Ադրբեջանի ոչ ժողովրդավարական եւ հակակառուցողական դիրքորոշումը:
Մայիսի 1-ին պատվիրակությունը կմասնակցի «Հայաստան-Ադրբեջան-Թուրքիա. տարածաշրջանային հաշտեցման հեռանկարներ» խորագրով քննարկումներին:

The Chairman of the RA National Assembly Delegation to the NATO Parliamentary Assembly Koryun Nahapetyan and the member of the Delegation Tevan Poghosyan take part in the NATO PA 83rd seminar with the heading “South Caucasus: Geopolitics, Euro-Atlantic Integration and Domestic Challenges” convened in Tbilisi from April 29 up to May 1.
On April 29 the Armenian Delegation took part in the first meeting with the heading “South Caucasus and Euro-Atlantic Integration.”
All the efforts of the Azerbaijani delegation to present the state war propaganda, has received adequate response by the Armenian Delegation, moreover, the Azerbaijani non-democratic and anti-constructive position on the issues of regional security and cooperation have been submitted.
On May 1 the Delegation will take part in the discussions with the heading “Armenia-Azerbaijan-Turkey: Perspectives of Regional Reconciliation.”