ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության նախագահ Կորյուն Նահապետյանը եւ պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը մասնակցում են ապրիլի 29-ից մայիսի 1-ը Թբիլիսիում հրավիրված «Հարավային Կովկաս. աշխարհաքաղաքականություն, Եվրաատլանտյան ինտեգրում եւ ներքին մարտահրավերներ» խորագրով ՆԱՏՕ-ի ԽՎ 83-րդ սեմինարին:
Հայաստանի պատվիրակությունն ապրիլի 29-ին մասնակցել է «Հարավային Կովկաս եւ Եվրաատլանտյան ինտեգրում» խորագրով առաջին նիստին:
Ադրբեջանական պատվիրակության բոլոր փորձերը՝ ներկայացնելու պատերազմական պետական քարոզչությունը, համարժեք պատասխան է ստացել հայկական պատվիրակության կողմից, ավելին` ներկայացվել է տարածաշրջանային անվտանգության եւ համագործակցության հարցերի վերաբերյալ Ադրբեջանի ոչ ժողովրդավարական եւ հակակառուցողական դիրքորոշումը:
Մայիսի 1-ին պատվիրակությունը կմասնակցի «Հայաստան-Ադրբեջան-Թուրքիա. տարածաշրջանային հաշտեցման հեռանկարներ» խորագրով քննարկումներին:

Председатель делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян и член делегации Т.Погосян участвуют в созванном с 29 апреля по 1 мая  в Тбилиси 83-м семинаре ПА НАТО “Южный Кавказ:  геополитика, Евроатлантическая интеграция и внутренние вызовы”.
29 апреля армянская делегация приняла участие в первом заседании – “Южный Кавказ и Евроатлантическая интеграция”.
Все попытки проведения азербайджанской делегацией на заседании милитаристской государственной пропаганды получили адекватный ответ армянской делегации, которая, в частности, обличила антидемократическую и деструктивную позицию Азербайджана в вопросах региональной безопасности и сотрудничества.
1 мая делегация примет участие в дебатах на тему “Армения – Азербайджан – Турция: перспективы регионального примирения”.