ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է Յուրի Սուվարյանին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ
Ձեզ ճանաչում են որպես պրոֆեսիոնալի ու գիտնականի, ով ծանրակշիռ ներդրում ունի մեր երկրի տնտեսագիտական մտքի  ու կրթական համակարգի զարգացման գործում եւ այսօր էլ շարունակում է նույն եռանդով մասնակցել մասնագետների նոր սերունդների պատրաստմանն ու դաստիարակմանը:
Ձեր բեղմնավոր  գիտամանկավարժական գործունեության եւ մասնագիտությանը նվիրվածության շնորհիվ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը տարիներ շարունակ եղել ու մնում է տնտեսագիտական առաջատար գիտակրթական կենտրոն, որի բարձրակարգ կադրերը մշտապես իրենց տեղն են գտնում տարբեր բնագավառներում Հայաստանում եւ նրա սահմաններից դուրս:
Համոզված եմ, որ Ձեր փորձը, եռանդը, պրոֆեսիոնալիզմը դեռ երկար տարիներ կծառայեցնեք մեր երկրի շահերին, ՀՊՏՀ հզորացմանն ու նվաճումների  բազմապատկմանը:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով Ձեզ ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ  առողջություն, շարունակական եռանդ ու նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր գործունեության մեջ:

Председатель НС О.Абраамян поздравил Ю.Суваряна с 70-летием со дня рождения
Вас знают как профессионала и ученого, внесшего весомый вклад в развитие экономической мысли и образовательной системы нашей страны, и сегодня с той же энергией продолжающего участвовать в подготовке и воспитании новых поколений специалистов.
Благодаря Вашей плодотворной научно-педагогической деятельности и преданности профессии Государственный экономический университет Армении годами был и остается передовым научно-образовательным центром, высоквалифицированные кадры которого всегда находят себе место в различных сферах в Армении и за ее пределами.
Уверен, что Ваш опыт, энергия, профессионализм  еще долгие годы послужат интересам нашей страны, укреплению и умножению достижений ГЭУА.
Еще раз поздравляя Вас с юбилеем, желаю здоровья, неиссякаемой энергии и все новых достижений в Вашей деятельности.