ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան 59-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Մեծարգո պարոն Նախագահ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 59-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Պետական գործչի Ձեր կամային բարձր հատկանիշների, շրջահայացության, ներքին եւ արտաքին ոլորտներում  Ձեր կողմից իրականացվող հավասարակշռված  եւ հետեւողական քաղաքականության  շնորհիվ Հայաստանի Հանրապետությունը կայուն զարգանում է  եւ  դարձել է տարածաշրջանային կարեւոր գործոն:  Մեր ժողովուրդը բարձր  է գնահատում  Հանրապետության զարգացմանն ու ապահովությանն ուղղված Ձեր  ջանքերը: Ձեր փորձն ու ունակությունները  մեր երկրի քաղաքացիներին վստահություն են ներշնչում ու ամրապնդում նրանց հավատը վաղվա օրվա նկատմամբ:
Մեծարգո Սերժ Ազատի, մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ, մաղթում  առողջություն ու երջանկություն,  աշխատանքային անսպառ եռանդ` իրականություն դարձնելու   մեր ժողովրդի ապահովության ու բարեկեցության, երկրի զարգացման ու հզորացման Ձեր հայրենանվեր գաղափարները:

Поздравительное послание Председателя НС О.Абраамяна в связи с 59-летием со дня рождения Президента РА С.Саргсяна
Глубокоуважаемый г-н Президент, сердечно поздравляю Вас в связи с 59-летием со дня рождения!
Благодаря Вашим высоким волевым качествам государственного деятеля, осуществляемой Вами взвешенной и последовательной внутренней и внешней политике Республика Армения стабильно развивается и стала важным региональным фактором.   Наш народ высоко ценит Ваши усилия, направленные на развитие и благополучие Республики. Ваш опыт и навыки вселяют в граждан нашей страны уверенность   и укрепляют в них веру в завтрашний день.
Глубокоуважаемый Серж Азатович, еще раз поздравляю Вас, желаю здоровья и счастья, неиссякаемой трудовой энергии – для претворения в жизнь Ваших патриотических идеалов обеспечения безопасности и процветания нашего народа, развития и укрепления нашей страны.