ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան 59-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Մեծարգո պարոն Նախագահ, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 59-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Պետական գործչի Ձեր կամային բարձր հատկանիշների, շրջահայացության, ներքին եւ արտաքին ոլորտներում  Ձեր կողմից իրականացվող հավասարակշռված  եւ հետեւողական քաղաքականության  շնորհիվ Հայաստանի Հանրապետությունը կայուն զարգանում է  եւ  դարձել է տարածաշրջանային կարեւոր գործոն:  Մեր ժողովուրդը բարձր  է գնահատում  Հանրապետության զարգացմանն ու ապահովությանն ուղղված Ձեր  ջանքերը: Ձեր փորձն ու ունակությունները  մեր երկրի քաղաքացիներին վստահություն են ներշնչում ու ամրապնդում նրանց հավատը վաղվա օրվա նկատմամբ:
Մեծարգո Սերժ Ազատի, մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ, մաղթում  առողջություն ու երջանկություն,  աշխատանքային անսպառ եռանդ` իրականություն դարձնելու   մեր ժողովրդի ապահովության ու բարեկեցության, երկրի զարգացման ու հզորացման Ձեր հայրենանվեր գաղափարները:

Congratulatory Message by the RA NA President Hovik Abrahamyan on the RA President Serzh Sargsyan's 59th Birth Anniversary
Distinguished Mr President, I cordially congratulate you on your 59th birth anniversary!
Due to your volitional features, prudence, balanced and consistent inner and external policy pursued by you, the Republic of Armenia is sustainably developing and has become an important factor in the region. Our people highly assess your endeavours aimed at the development and safety of the Republic. Your experience and abilities inspire confidence to the citizens of our country and strengthen their faith towards tomorrow.
Distinguished Serzh Azati, I once again congratulate you, and wish you health and happiness,  inexhaustible  energy to make reality your patriotic ideas for our people’s safety and welfare,  development and enhancement of the country.