ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպեց Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի ներկայացուցչի հետ
Հուլիսի 17-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի Հարավկովկասյան տարածաշրջանային տնօրեն Յուլյա Բլեզիուսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ նույն հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի ղեկավար Նաիրա Գեւորգյանը:
Հանդիպման ընթացքում կարեւորվեց Հայաստանի խորհրդարանի դերակատարությունը արտաքին քաղաքականության հարցում, հատկապես եվրաինտեգրման ճանապարհին, Արեւելյան գործընկերության խնդիրներում եւ հայ-ռուսական հարաբերությունների զարգացման ոլորտում:
Անդրադառնալով տարածաշրջանային խնդիրներին՝ զրուցակիցները քննարկեցին տարածաշրջանային հնարավոր համագործակցության հեռանկարները, հատկապես տարածաշրջանի երկրների խորհրդարաննների միջեւ, խոսեցին հայ-թուրքական, հայ-ադրբեջանական, հայ-իրանական եւ հայ-վրացական հարաբերությունների մասին:
Հիմնադրամի Հարավկովկասյան տարածաշրջանային տնօրեն Յուլյա Բլեզիուսը պատրաստակամություն հայտնեց շարունակելու եւ խորացնելու համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց հիմնադրամի եւ հանձնաժողովի միջեւ՝ համատեղ անցկացնելու խորհրդարանական լսումներ:

Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Meets With the Representative of Friedrich Ebert Foundation
On July 17 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with Julia Bläsius , Director of Friedrich-Ebert-Stiftung/Foundation Regional Office for South Caucasus. Naira Gevorgyan, Head of the Armenian Office of the same Foundation was also attending the meeting.
In the course of the meeting the role of the Armenian Parliament was highlighted in the foreign policy, especially on the path of the European integration, in the problems of the Eastern Partnership and in the sphere of the development of the Armenian-Russian relations.
Touching upon the regional problems the interlocutors discussed the perspectives of possible regional cooperation, especially between the parliaments of the regional countries, talked about the Armenian-Turkish, Armenian-Azerbaijani, Armenian-Iranian and Armenian-Georgian relations.
Julia Bläsius, Director of Friedrich-Ebert-Stiftung/Foundation Regional Office for South Caucasus expressed readiness to continue and deepen the cooperation.
In the course of the meeting an agreement was reached to hold joint parliamentary hearings between the Foundation and the Committee.