Չեխիայի Սենատի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Չեխիայի Սենատի փոխնախագահ Միլուշե Հորսկան եւ Սենատի Եվրոպական միության հարցերի հանձնաժողովի պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 18-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
Բարձրաստիճան հյուրերը ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ դրեցին 1915 թվականի Հայոց  ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, լռությամբ ու խոնարհումով հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը։
Չեխիայի խորհրդարանի ներկայացուցիչները եղան Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, հետաքրքրությամբ դիտեցին ցուցանմուշները, ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության վավերագրերին ու փաստաթղթերին։

Delegation of the Czech Senate Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On September 18 the delegation of the Vice President of the Czech Republic Miluše Horská and the Committee on European Union Affairs of the Senate accompanied by the RA NA Vice President visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The high ranking official laid a wreath and flowers at the Memorial eternalizing the memory of the 1915 Armenian Genocide victims and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence.
The representatives of the Czech Parliament have been at the Armenian Genocide Museum-Institute, watched with interest the exhibits, and got acquainted with the documents witnessing the Genocide.