ԱԺ նախագահի պաշտոնական այցի շրջանակներում Ուրուգվայի Գլխավոր ասամբլեայում ԱԺ խորհրդարանական պատվիրակության անդամները հանդիպումներ ունեցան իրենց գործընկերների հետ:
Հայ կին պատգամավորները հանդիպեցին Ուրուգվայի Սենատի եւ Ներկայացուցիչների պալատի կին պատգամավորների հետ: Կին խորհրդարանականները քննարկեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, նախանշեցին համագործակցության շրջանակները, կարեւորեցին փոխգործակցությունը տարբեր ձեւաչափերով: Տարբեր քաղաքական ուժեր ներկայացնող կանայք առանձնացրին հարցերի այն շրջանակը, որոնց շուրջ կարեւորվեց հետագա համագործակցությունը:
Հայ խորհրդարանականների հաջորդ հանդիպումը խորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների եւ Սենատի ու Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովների նախագահների հետ էր: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ԼՂ հիմնախնդրի շուրջ վերջին զարգացումները, Հայաստանին եւ տարածաշրջանին վերաբերող մի շարք հարցեր, անդրադարձ կատարվեց Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործընթացին: ԱԺ պատգամավորները իրենց գործընկերներին հրավիրեցին Հայաստան եւ Լեռնային Ղարաբաղ. հրավերը սիրով ընդունվեց:

В рамках официального визита Председателя НС члены армянской делегации встретились в Генеральной Ассамблее Уругвая со своими латиноамериканскими коллегами.
Армянские женщины-парламентарии встретились с женщинами-депутатами Сената и Палаты представителей Уругвая. Они обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, наметили рамки сотрудничества, выделили важность взаимодействия в различных форматах.
Следующая встреча армянских парламентариев состоялась с председателями комиссий по внешним отношениям Сената и Палаты представителей. В ходе беседы обсуждались последние развития вокруг Нагорно-Карабахской проблемы, вопросы, касающиеся Армении и региона, процесса международного признания Геноцида армян.  Депутаты НС пригласили своих коллег в Армению и Нагорный Карабах – приглашение было любезно принято.