Նոյեմբերի 26-ին Բուենոս Այրեսում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնական այցի շրջանակներում հանդիպեց Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը վստահություն հայտնեց, որ երկու երկրների բարեկամական կապերի վրա հիմնված համագործակցությունն առավել կամրապնդվի եւ կզարգանա: Միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման առումով Հովիկ Աբրահամյանը կարեւորեց միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը, պատգամավորական բարեկամության խմբերի գործունեությունը:
Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահ Խուլիան Դոմինգեսը բարձր գնահատեց երկու երկրների միջեւ ձեւավորված քաղաքական հարաբերությունները: Նա եւս անհրաժեշտ համարեց միջխորհրդարանական համագործակցության հետագա զարգացումը եւ խորացումը` համոզմունք հայտնելով, որ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնական այցը Արգենտինա նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ համագործակցությանը: Պարոն Դոմինգեսը բարձր գնահատեց Արգենտինայի հայկական համայնքի նշանակությունը երկրի զարգացման գործընթացում եւ նշեց, որ արգենտինահայերը օրինակելի քաղաքացիներ են եւ իրենց ապրելակերպով ու մշակույթով լավագույն օրինակ են բոլորի համար:
ՀՀ ԱԺ նախագահը եւ Արգենտինայի Կոնգրեսի Պատգամավորների պալատի նախագահը քննարկեցին երկու երկրների տնտեսական կապերի զարգացման հարցերը: Երկուստեք նշվեց տնտեսական մեծ ներուժը, որը հնարավորությունների սահմաններում չի օգտագործվում: Կարեւորվեց փոխադարձ ներդրումների խրախուսումը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաեւ տարածաշրջանային խնդիրներին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորմանը, հայ-թուրքական հարաբերություններին: Զրուցակիցները համոզմունք հայտնեցին, որ հակամարտությունները պետք է կարգավորվեն խաղաղ բանակցային ճանապարհով: Կողմերը անհրաժեշտ համարեցին միջազգային կառույցներում հետագա համագործակցության խորացումը:

26 ноября Председатель НС РА О.Абраамян в рамках официального визита встретился с председателем Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины Хулианом Домингесом.
Поблагодарив за теплый прием, Председатель НС О.Абраамян выразил уверенность, что  сотрудничество, основанное на дружественных связях двух стран, еще более окрепнет и расширится. В плане упрочения межгосударственных отношений О.Абраамян подчеркнул важность развития и углубления межпарламентских связей, деятельности депутатских групп дружбы.
Председатель Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины Х.Домингес высоко оценил сформировавшиеся между двумя странами политические отношения. Он также подчеркнул необходимость дальнейшего развития и углубления межпарламентского сотрудничества, выразив уверенность, что официальный визит спикера НС РА в Аргентину даст новый импульс двусторонним контактам. Г-н Домингес высоко оценил значение армянской общины Аргентины в процессе развития страны и отметил, что местные армяне – законопослушные граждане и служат отличным примером всем остальным своим образом жизни и культурой.
Председатель НС РА и председатель Палаты депутатов Национального Конгресса Аргентины обсудили вопросы развития экономических связей двух стран. Обоюдно отмечен весомый потенциал, не используемый в меру возможностей. Подчеркнута важность поощрения взаимных инвестиций. В ходе встречи затронуты были также региональные проблемы, урегулирование Нагорно-Карабахского конфликта, армяно-турецкие отношения. Собеседники выразили уверенность, что конфликты должны регулироваться мирным переговорным путем. Стороны высказались в пользу углубления сотрудничества в международных структурах.