Հունիսի 4-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ 2004 թ. հունիսի 7-9-ի ԱԺ գարնանային նստաշրջանի վերջին եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում ընդգրկվ ել են 9 օրինագծեր: ԱԺ առաջիկա եռօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 22 հարց, միջազգային 9 պայմանագիր:
Խորհրդակցության  մասնակիցները քննարկեցին հունիսի 17-19-ը Երեւանում անցկացվելիք Պատգամավորական բարեկամության հայկական վեհաժողովին առնչվող կազմակերպական հարցեր:

4 июня в НС состоялось рабочее совещание под председательством Председателя НС Артура Багдасаряна.
На совещании были обсуждены проект постановления о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС третьего созыва и проект повестки дня последнего трехдневного заседания весенней сессии НС от 7-9 июня 2004 года. В раздел дополнений проекта повестки дня третьей сессии НС третьего созыва включены 9 законопроектов. В проект повестки ближайшего трехдневного заседания НС включены 22 вопроса и 9 международных договоров.
Участники совещания рассмотрели организационные вопросы, касающиеся проведения 17-19 июня в Ереване Армянской парламентской ассаблеи дружбы.
Проект повестки дня трехдневного заседания Национального Собрания будет утвержден на заседании НС 7 июня.