ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպեց «Սինջար եզդիների ազգային միավորում» ՀԿ-ի անդամների հետ
Դեկտեմբերի 11-ին ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպեց Հայաստանի «Սինջար եզդիների ազգային միավորում» ՀԿ-ի ներկայացուցիչների հետ: Ողջունելով ազգային փոքրամասնության ներկայացուցիչներին Ազգային ժողովում՝ պարոն Շարմազանովը նշեց,որ հայերին եւ եզդիներին կապում է դարավոր բարեկամություն, եւ ինքը կարեւորում է ազգային փոքրամասնությունների, հատկապես եզդիական համայնքի դերը մեր պետության կայացման գործում: Նա փաստեց, որ Հայաստանում ապրող ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները պետության լիարժեք քաղաքացիներն են, եւ նրանց իրավունքներն ու ազգային արժանապատվությունը պաշտպանված են մեր երկրում:
Անդրադառնալով ԱԺ պատգամավոր Մանվել Բադեյանի՝ երեկ արված արտահայտությանը՝ Բորիս Թամոյանը նշեց, որ վիրավորվել է եզդի ժողովրդի ազգային արժանապատվությունը:
Էդուարդ Շարմազանովը նշեց,որ Հայաստանն այստեղ ապրող բոլոր ազգերի եւ ազգությունների հայրենիքն է, եւ նրանց իրավունքների ոտնահարման ամեն փորձ ինքնին դատապարտելի է:

NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Meets with the Members of the NGO Sinjar Yezidi National Union
On December 11 the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the representatives of the NGO Sinjar Yezidi National Union. Welcoming the representatives of the national minorities in the National Assembly Mr Sharmazanov has noted that the centuries-old friendship connects the Armenians and the Yezidis, and he highlights the role of the national minorities, especially, the Yezidi community in the establishment of our state. He has documented that the representatives of the national minorities are the full citizens of the state, and their rights and the national dignity are protected in our country.
Touching upon the expression made by the NA deputy Manvel Badeyan, Boris Tamoyan noted that the Yezidi people’s national dignity was hurt.
Eduard Sharmazanov has noted that Armenia is the Motherland of all national and nationalities living here, and any effort of violation of their rights is to be condemned.