ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հյուրընկալել էր խորհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ղեկավարներին եւ լրագրողներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ դեկտեմբերի 28-ին տոնական ընդունելության էր հրավիրել խորհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ղեկավարներին եւ լրագրողներին: Դիմելով ներկաներին` ԱԺ նախագահն ասաց.
«Հարգելի լրագրողներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիդ գալիք Նոր տարվա եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Ես միշտ կարեւորել եմ օբյեկտիվ, անկանխակալ լրատվության դերը եւ փորձել իրատեսորեն գնահատել նրա նշանակությունը հասարակական-քաղաքական կյանքում: Ինչքան էլ մեծ լինի արագ զարգացող այս աշխարհում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նշանակությունը՝ առավել մեծ է ասելիք, տեղեկատվություն, բովանդակություն ստեղծողի դերը` ձեր դերը, հարգելի լրագրողներ: Գնահատելով ձեր մասնագիտական գործունեությունը` ցանկանում եմ, որ ձեզանից յուրաքանչյուրը գիտակցի հանդուրժողականության եւ զսպվածության կարեւորությունը ամենօրյա աշխատանքում:
Հարգելի լրագրողներ,
Կարող եմ փաստել, որ 2013-ը արդյունավետ աշխատանքի տարի է եղել Ազգային ժողովի համար եւ՛ օրենսդրական, եւ՛ խորհրդարանական դիվանագիտության առումով: Խորհրդարանը բազմակարծության ամբիոն է, եւ բնական է, որ եղել են նաեւ տարաձայնություններ, քաղաքական հայացքների եւ շահերի բախումներ: Մենք հաստատակամ ենք շարունակելու մեր գործունեությունը հանուն մեր երկրի կայունության եւ առաջընթացի: Այս տեսանկյունից մեր համագործակցությունը, սիրելի լրագրողներ, կարծում եմ եղել է եւ կլինի արդյունավետ:
Հարգելի լրագրողներ
Ես բարձր եմ գնահատում ձեր դերը հասարակական կյանքում եւ ցանկանում եմ, որ դուք ձեր մտահոգություններում ու հրապարակումներում մշտապես առաջնորդվեք հասարակական շահով, անկեղծ մղումներով եւ հայրենասիրությամբ: Համոզված եմ, որ լրագրողի ձեր կոչումը հետայսու էլ մղելու է ձեզ արժանապատվորեն եւ ամենայն պատասխանատվությամբ կատարելու ձեր առաքելությունը:
Ցանկանում եմ, որ 2014-ը լինի բարի լուրերի տարի: Մասնագիտական վերելք, հաջողություն, առողջություն եւ երջանկություն եմ մաղթում ձեզ: Թող գալիք տարում խաղաղություն լինի մեր հայրենիքում: Մենք մուտք ենք գործում 2014 թվական Հայաստանի եւ հայ ժողովրդի համար խոստումնալից ապագայի հավատով:
Շնորհավոր Ամանոր եւ Սուրբ Ծնունդ»:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կարգադրությամբ` խորհրդարանի աշխատանքների բարեխիղճ եւ արհեստավարժ լուսաբանման համար ԱԺ-ում հավատարմագրված լրագրողներ՝ Սիրանույշ Մուրադյանը («Հանրային հեռուստաընկերություն»), Ալինա Օրդյանը («Հ2» հեռուստաընկերություն), Շաքե Ղազարյանը («Արմնյուզ» հեռուստաընկերություն), Նելլի Գրիգորյանը («Առավոտ» օրաթերթ), Մարիետա Խաչատրյանը («Ազգ» օրաթերթ), Լիլիթ Պողոսյանը («Հայոց աշխարհ» օրաթերթ), Գագիկ Շամշյանը («Shamshyan.com» կայք), օպերատորներ՝ Վարդան Մկրտումյանը («Կենտրոն» հեռուստաընկերություն), Հակոբ Ազատյանը («ԱՐ» հեռուստաընկերություն), պարգեւատրվեցին ՀՀ ԱԺ նախագահի անվանական ժամացույցով:

NA President Hovik Abrahamyan Hosts the Heads and the Journalists of the Mass Media Accredited in the Parliament
On December 28 on the occasion of the New Year and Holy Nativity the President of the RA National Assembly Hovik Abrahamyan invited the heads and the journalists of the mass media accredited in the parliament to a festive reception. Addressing the attendees, the NA President said:
“Dear journalists,
I cordially congratulate all of you on the occasion of the New Year and the Holy Nativity.
I have always highlighted the role of the objective, unbiased media and have tried to realistically evaluate its importance in the social-political life. The bigger is the importance of information technologies in this rapidly developing world, the more significant is the role of the creator of the information, your role, dear journalists. Evaluating your professional activity I wish each of you to realize the importance of tolerance and restraint in everyday work.
Dear journalists,
I can document that the year 2013 has been a year of effective work for the National Assembly in terms of both legislative and parliamentary diplomacy. The parliament is a tribune of pluralism, and it’s natural that there should be also disagreements, clashes of political views and interests. We are firm to continue our activity for the sake of the stability and progress of our country. From this viewpoint our cooperation, dear journalists, I think has been and will be effective.
I highly appreciate your role in the public life and I wish you to be constantly guided with public interest, sincere aspirations and patriotism in your concerns and publications. I am confident that hereinafter your vocation for journalism will drive you to fulfill your mission with dignity and responsibility.
I wish the year 2014 to be a year of good news. I wish you professional rise, success, health and happiness. Let it be peace in the coming year in our Motherland. We enter into the year of 2014 with the faith of promising future for Armenia and the Armenian people.
Happy New Year and Holy Nativity!”
By the order of the RA NA President Hovik Abrahamyan for decent and professional coverage of the parliamentary works the following journalists accredited in the NA – Siranuish Muradyan (Public TV Company), Alina Ordyan (H2 TV Company), Shake Ghazaryan (Armnews TV Company), Nelly Grigoryan (Aravot daily), Marieta Khachatryan (Azg daily), Lilit Poghosyan (Hayots Ashkarh/Armenian World daily), Gagik Shamshyan (Shamshyan.com website), Vardan Mkrtumyan (Kentron/Centre TV Company), Hakob Azatyan (AR TV Company) were awarded the RA NA President’s nominal watch.